• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

«Нова пошта» проти НБУ: Нацбанк знову звинувачують у виході за межі закону

Тиск на судові органи, фігурування у офшорних скандалах, обвал національної валюти, порушення у сфері закупівлі послуг - це далеко не весь перелік всього, що закидали діючому керівництву НБУ.

Правоохоронні органи отримували не одну скаргу про «злочини» пов’язані з НБУ. Але по відомим всім причинам ніхто окрім самого народу за такі злочинні схильності регулятора не постраждав.

Саме тому Нацбанк і продовжує зловживати власною монополією. Так історія з несподіваними та масштабними перевірками Нової Пошти, які взяв під особистий контроль Юрій Луценко, набула нового розвитку. Виявилося, що Нацбанк у той час, як правоохоронці «копали» під Нову пошту, займався тим, що приймав постанову, яка по суті надала «Укрпошті» змогу здійснювати грошові перерахування. У «Новій пошті» впевнені, що постановою № 138 «Про надання національними операторами поштового зв'язку фінансової послуги з переказу коштів» регулятор вийшов за рамки передбачених законом повноважень.

Згідно до заяви Нової Пошти НБУ порушив одразу кілька законодавчих норм, у томи числі закон «про поштовий зв'язок», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні » та норми Господарського кодексу щодо обмеження монополізму та сприяння змагальності у сфері господарювання.

Тепер найкрупніша поштова компанія в Україні має намір довести це у суді і примусити таки НБУ дотримуватися закону. Відповідний позив вона спрямувала до Окружного адміністративного суд міста Києва.

««Можливість надання національному оператору виняткових прав в інших сферах, зокрема, в сфері надання фінансових послуг законом не передбачена. При таких умовах постанову №138, на нашу думку, має бути визнано недійсним», - зазначають у компанії.

Слід зауважити, що у самій «Новій пошті» ще на етапі перевірок не приховували обурення таким тиском з боку влади. Так співвласник компанії «Нова пошта» Володимир Папершнюк заявив, що кримінальне провадження відкрите ГПУ не мало ніяких підстав і досить наочно продемонстрував, як влада використовує правоохоронців задля досягнення своїх цілей.

Якби не потужна підтримка громадськості та ЗМІ, то досить можливо, що владі вдалось би усунути досить вагомого гравця на ринку поштових та фінансових послуг, разом з тим бюджет втратив би не один мільярд податків, а українці понад 30 000 робочих місць.

Однак судячи з того, що до цієї гри проти підприємців долучили «тяжку артилерію» у вигляді НБУ, владу хвилюють не наслідки для народу, а власні амбіції.

Читайте також на сайті "Фінансовий майдан":

Фінанси співають романси?: влада пропонує «терміново» створити бюро фінансової безпеки

Рожкову суд усунув від виконання обов’язків зам голови НБУ (ДОКУМЕНТ)

Позика на позику: у МВФ заявляють про втрачені можливості України

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.