• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Проти системи: як суддя переконалася у власній беззахисності

Регулярно українці звертаються за допомогою до правоохоронних органів для того, щоб захистися від їхнього свавілля . Хтось щиро вірить у те, що буде захищений від злочинців у погонах, а де хто вже зовсім зневірився у вибудованій системі і констатує, що там все працює за принципом «рука руку миє».

В Україні нараховується не одне громадське об’єднання, яке веде відкриту боротьбу зі злочинністю у правоохоронних органах та попереджують злочини правоохоронців проти громадян. Тисячі відеодоказів, заяв, скарг та навіть судових справ мають досить низьку ефективність через те що в Україні правоохоронці, навіть скоюючи досить серйозний злочин, мають, якийсь непередбачений законом імунітет і замість реальних покарань отримують - умовні, а інколи і знову повертаються до роботи у правоохоронні органи.

Люди скаржаться і кількість таких згідно до статистики у 2017 році мала тенденцію к зростанню. Але поскаржитися у сучасних реаліях не означає отримати результат. Дуже часто правоохоронні органи у так звані реформаторські часи працюють більше не на результат, а на власну «бездоганну» репутацію. І роблять це старими методами, намагаючись у будь-який спосіб не псувати статистику «неприємними» даними.

У тому, що правоохоронці працюють у власний інтерес впевнилася і суддя Районного суду Ровенської області, яка поскаржилась на тиск з боку Управління захисту економіки в Рівненський обласний Департамент захисту економіки Нацполіціі України. ЇЇ скарга мов по зачарованому колу з вищих інстанцій потрапила у те саме УЗЕ, на яке вона і скаржилась. Правоохоронці звісна річ не знайшли порушень у власних діях і відзвітували про це авторці скарги.

««У законі прописали обов'язок судді повідомити про тиск Вищій раді правосуддя і генеральному прокурору України. ВСП повинен захистити суддівську незалежність. А генпрокурор для чого? Яка його роль? », - пише Олександра Жуковська у Фейсбук.

Але жінка наважилась не складати руки і продовжити чинити опір «кривдникам» і вирішила скерувати усі ці отримані відповіді до Вищої Ради Правосуддя.

Вона зауважила, що уся ця історія свідчить про те, що в Україні суддя беззахисний і не відрізняється від усіх інших громадян.

Отже якщо держава не може забезпечити суду право на незалежність, то й громадянам не має сенсу сподіватися на неупередженість судової системи та прозорість правоохоронних органів. Але скаржитись безумовно треба, адже бездіяльність лише стимулюватиме вовків у погонах на пожвавлення власної анти-законної діяльності.

Читайте також на сайті "Фінансовий Майдан":

«Нова пошта» проти НБУ: Нацбанк знову звинувачують у виході за межі закону

Не народний вибір: очільник «Ощадбанку» став банкіром року

У «Нафтогазі» керівники приховують скільки заробили у 2017 році

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.