• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Проблеми валютних позичальників ФГВФО пропонує реструктуризувати

Проблема іпотечних позичальників – це проблема десятків тисяч українців. Основні негаразди в житті тих, хто придбав житло у кредит почалися паралельно девальвації гривні ще у 2014 році і майже 4 роки влада ігнорувала проблеми громадян чиї кредити зросли у рази через непрофесійні дії НБУ.

ГО Всеукраїнський Рух «Фінансовий Майдан» неодноразово виходив на акції протесту з наміром привернути увагу влади до людей, які щодня могли залишитися без домівки через те, що НБУ не змогло забезпечити стабільність гривні. Більше того, активісти неодноразово пропонували реальні шляхи вирішення проблем та готували відповідні законодавчі акти але влада ніби навмисно продовжувала діяти лише у інтересах банкірів та олігархів, байдуже спостерігаючи за щоденними виселеннями та колекторським свавіллям.

Про те, що проблема не вирішувалась роками свідчать і цифри які днями оприлюднив Фонд гарантування вкладів фізосіб. Так за даними установи на долю неплатоспроможних банків припадає 40 тисяч іпотечних позик, з яких проблем з обслуговування не мають лише 5000. У ФГФО також зазначають, що загальний об’єм заборгованості по цим кредитним угодам складає 68 млрд гривень, а 90% відсотків кредитів – у іноземній валюті.

Отже, якщо б Національний банк виконував свої функцій потрібним чином, то безумовна ця сума могла бути у 4 рази меншою без урахування пені та штрафів або і зовсім не виникнути, бо саме через валютні гойдалки валютним позичальникам стало не під силу сплачувати по рахунках.

Тепер замість того, щоб справедливо перерахувати позики по зафіксованому курсу у ФГФО пропонують скористатися програмою реструктуризації іпотечних позик.

Згідно до роз’яснень ФГВФО, положення реструктуризації - перегляд відсоткової ставки (на період реструктуризації вона встановлюється на рівні 0,01% річних) і черговості погашення кредитної заборгованості (в першу чергу буде відбуватися погашення основної суми кредиту).

Серед переваг такої «пропозиції», які називає ФГВФО - можливість відстрочити продаж прав вимоги за кредитом. Прийняти умови реструктуризації позичальник може до моменту фактичного продажу прав вимоги. У тому числі - реструктуризація заборгованості стане підставою для виключення кредиту зі складу вже сформованого на продаж пулу активів.

Складно сказати, чи може стати така програма панацеєю від проблем валютних позичальників, бо досить вірогідно, що це чергова спроба імітувати небайдужість до їх проблем. Адже законопроекти, які готували самі валютні позичальники з урахування власного досвіду і глибоким розумінням проблеми, досі перебувають у статусі-кво і влада навіть не дає їм шансу набути законної сили.

Читайте також на "Фінансовий Майдан

Проти системи: як суддя переконалася у власній беззахисності

Нацбанк ініціював перевірку судді, який усунув Рожкову від роботи у НБУ

Рожкову суд усунув від виконання обов’язків зам голови НБУ (ДОКУМЕНТ)

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.