• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Податківці через банки вирішили контролювати статки українців.

Вже скеровані певні запити на банківські установи з метою виявити рахунки ФОП, відкриті на фізосіб. А у майбутньому таке «плідне» співробітництво з банками планують поставити на потік.

Замголови ДФС Євген Бамбізов на своій сторінці в Facebook посилаючись на цікаву з його точку зору статистику, анонсував безперебійний обмін інформацією між ДФС та банківськими установами:

«Цікава статистика: з 1,9 мільйона самозайнятих осіб офіційні банківські рахунки відкрито лише у 964 тисяч - тобто, у половини. Чи означає це, що друга половина не користується послугами банків? Досвід і здоровий глузд доводять, що це не так. Просто значна частина підприємців для отримання плати за послуги або товари користується рахунками, які вони відкрили на себе ж як на фізосіб. Податківці про це знають - зрештою, всі ми купуємо товари через інтернет, - але перевірити усіх ФОП не маємо можливості.

За його словами, щоб справа зрушила з місця, ДФС має отримувати відомості про відкриття усіх без винятку рахунків, включаючи й рахунки фізичних осіб.

«Власне про це йшлося на сьогоднішній зустрічі з представниками банків. Податки повинні платити усі - і великий бізнес, і ФОПи. З цим банкіри згодні. Тож згідно з законом, ДФС направила банкам вимогу надавати інформацію по усім ФОП, які мають рахунки як фізособи. З цим масивом інформації ми будемо працювати задля залучення до адекватного оподаткування максимального кола ФОП. Надалі плануємо налаштувати безперервний обмін інформацією з банками. А тому, фізособи-підприємці, зверніть увагу на повноту декларування ваших доходів вже зараз!», - заявив Бамбізов.

На таку заяву чиновника вже відреагували українці, зауваживши, що основні втрати бюджет зазнає точно не від ФОПів.

«Мабуть вже все добре з великими ухилянтами від сплати податків, вже навели лад із офшорами, скрутками, тінню у агросекторі і час взятися за малий бізнес?», - пише у коментарях на сторінці Бамбізова Олег Гетьман. Люди не приховують свого незадоволення тим, що вимушені будуть надавати роз’яснення по приватних рахунках, якими найчастіше користуються, як електронними гаманцями.

«Якого закону? Взагалі вже з глузду з'їхали. Чому я повинна пояснювати кожну копійку на моєму ЛИЧНОМ рахунку? Приклад: позичила готівкою подрузі гроші, а вона хоче повернути мені їх на карту, тому що далеко. Ось сидимо і думаємо, хоч WU відправляй. Зате "безробітні", ганяють тисячами за картковими рахунками - нікого не хвилюють. Чесно заробляєш, чесно платиш податки до копійки, вчасно декларації подаєш. І не фільчиної грамоти. І на тобі, ще й до особистих грошей доковирюються. Противно вже!», -пише Ірина Хохловська.

Отже вчергове замість того, щоб йти у наступ на тіньові схеми олігархів та казнокрадів, унеможливлювати офшори чиновники «погрожують» тим, хто намагається вижити в умовах загального зубожіння та створеної руками казнокрадів фінансової кризи. А банки у цей час замість того, щоб надавати якісні фінансові послуги українцям, виконую функцію тих, хто збирає на клієнтів «компромат».

Читайте на "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":

НАБУ через суд заставили открыть дело против Гонтаревой (ПОСТАНОВЛЕНИЕ СУДА)

Стало відомо, яку інформацію ФГВФО буде передавати у кредитний реєстр НБУ

Глава "Финансового Майдана": " Для тех кто взял ипотеку- этот закон убийственный, но не стоит расслабляться и остальным" (ВИДЕО)

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.