• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Банки почали використовувати кредитний реєстр

Банк отримали безперебійний доступ до даних у кредитному реєстрі. Сталося це 1 вересня 2018 року. Відтепер фінансові установи можуть у повному обсязі отримувати інформацію про позичальників, умови та виконання забов’язань за кредитними операціями.

Усі данні надаються банкам на безоплатній основі у режимі реального часу.

У самому НБУ озвучили своє бачення основної користі, яку принесе кредитний реєстр банкірам та самім позичальникам. «Використання банками інформації з кредитного реєстру НБУ сприятиме створенню умов для зниження рівня кредитного ризику, формування конкурентного ринкового середовища, в якій сумлінні позичальники мають переваги перед недобросовісними, а також буде сприяти підвищенню рівня безпеки банківських операцій. Все це, в свою чергу, забезпечує позитивний вплив на надійність і стабільність банківської системи », - зазначила голова департаменту банківського нагляду Національного банку України Наталя Дегтярьова.

Таким чином Кредитний реєстр самі банкіри сприймають, як інструмент, який допомагає кваліфікувати позичальників за первинними ознаками не зважаючи на форс-мажорні обставини, через які вони не можуть сплачувати за своїми кредитами. У випадку валютних позичальників основна доля провини за те, що кредити клієнти не змогли обслуговувати кредити належить НБУ, який не зміг вчасно зупинити девальвацію гривні, внаслідок чого кредити здорожчали для позичальників у рази.

І тепер за таке недобросовісне виконання своїх обов’язків уповноваженими на це особами НБУ тисячі українців потрапили у категорію недобросовісних позичальників, знову таки їх туди примусово віднесли самі банкіри задля задоволення власних потреб. Слід зазначити, що таке вільне використання даних позичальників банками несе певні загрози для самих українців, адже інформація може потрапити до третіх осіб, а саме колекторських компаній.

Також самі позичальник вже встигли впевнитися в тому, що далеко не усі валютні позичальники наявні у кредитному реєстрі, що свідчить про те, що їх кредити у банків вже давно списані й продані за безцінь.

Читайте на "ФІННСОВИЙ МАЙДАН":

В Уряді заговорили про дефолт: хто винен?

В Україні банки забов’язали «вивчати» громадських діячів?

«Пощастило»: банк реструктуризував борг позичальнику на 15 років

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.