• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Куди більше: закон про «Спліт» посилить регуляторну монополію НБУ

Над фінансовою системою України продовжують експериментувати і лобіюють все більш і більш радикальні законопроекти. Увесь перебіг цієї так би мовити модернізації свідчить про те, що НБУ активно примножує власні повноваження та встановлює тотальний контроль над фінансовим сектором.

На черзі у переліку законодавчих актів, які мають кардинально змінити фінансовий сектор країни законопроект про СПЛІТ, який ще минулого тижня мали ухвалити законодавці. За його ухвалення не тільки НБУ але й міжнародні партнери України. Представник МВФ за інформацією ЗМІ також виступив з підтримкою законопроекту 3041, який до речі передбачає ліквідацію Нацкомфінпослуг і передає його повноваження НБУ.

Так представник МВФ в Україні Йоста Люнгман зауважив:

«Найбільш ефективним способом досягнення цього є консолідація регулюючих органів, перехід від трьох регуляторів фінансового сектора до двох».

Ще на початку жовтня Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності підтримав проект закону № 2413а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій за державним регулюванням ринків фінансових послуг» до другого читання.

Незважаючи на те, що депутати та міжнародні партнери схвалюють цей законопроект, самі представники ринків фінансових послуг виступають категорично проти його ухвалення. Вони впевнені. Що ні НБУ ні Комісія з цінних паперів та фондового ринку між якими буде розподілено функції Нацкомфінослуг не мають профільного та пріоритетного досвіду у цій сфері і це може мати негативний вплив на права споживачів цих послуг.

-Хотілося б мати певну систему противаг. І Нацкомфінпослуг у цьому плані таку систему має, оскільки левова частка її регуляторних ініціатив повинна пройти узгодження цілої низки міністерств та відомств, в тому числі Державної регуляторної служби. І всі вони мають бути юстовані, -заявила у інтерв’ю виданню Соцпортал віце-президентом Національної Асоціації кредитних спілок України Людмилою Кравченко.

Як бачимо експерти говорять про те, що ліквідація Нацкомфінпослуг безумовно посилить регуляторну монополію НБУ, який позиціонує себе, як незалежний орган. Але на справі громадськість бачить, що ця незалежність нажаль більш за все проявляється у абстрогуванні від думки громадськості та споживачів фінансових послуг, що робить ще більшою прірву між Національним банком та власне самими представниками нації.

Читайте на сайті "Фінасовий Майдан":

Українці скептично ставляться до кредиток і «позичають» щоб дотягнути до зарплати

По холодних слідах: екс-міністра підозрюють у відмиванні грошей через банк

Новая схема: журналисты рассказали, как украинцев будут лишать имущества за долги

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.