Куди більше: закон про «Спліт» посилить регуляторну монополію НБУ

Над фінансовою системою України продовжують експериментувати і лобіюють все більш і більш радикальні законопроекти. Увесь перебіг цієї так би мовити модернізації свідчить про те, що НБУ активно примножує власні повноваження та встановлює тотальний контроль над фінансовим сектором.

На черзі у переліку законодавчих актів, які мають кардинально змінити фінансовий сектор країни законопроект про СПЛІТ, який ще минулого тижня мали ухвалити законодавці. За його ухвалення не тільки НБУ але й міжнародні партнери України. Представник МВФ за інформацією ЗМІ також виступив з підтримкою законопроекту 3041, який до речі передбачає ліквідацію Нацкомфінпослуг і передає його повноваження НБУ.

Так представник МВФ в Україні Йоста Люнгман зауважив:

«Найбільш ефективним способом досягнення цього є консолідація регулюючих органів, перехід від трьох регуляторів фінансового сектора до двох».

Ще на початку жовтня Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності підтримав проект закону № 2413а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій за державним регулюванням ринків фінансових послуг» до другого читання.

Незважаючи на те, що депутати та міжнародні партнери схвалюють цей законопроект, самі представники ринків фінансових послуг виступають категорично проти його ухвалення. Вони впевнені. Що ні НБУ ні Комісія з цінних паперів та фондового ринку між якими буде розподілено функції Нацкомфінослуг не мають профільного та пріоритетного досвіду у цій сфері і це може мати негативний вплив на права споживачів цих послуг.

-Хотілося б мати певну систему противаг. І Нацкомфінпослуг у цьому плані таку систему має, оскільки левова частка її регуляторних ініціатив повинна пройти узгодження цілої низки міністерств та відомств, в тому числі Державної регуляторної служби. І всі вони мають бути юстовані, -заявила у інтерв’ю виданню Соцпортал віце-президентом Національної Асоціації кредитних спілок України Людмилою Кравченко.

Як бачимо експерти говорять про те, що ліквідація Нацкомфінпослуг безумовно посилить регуляторну монополію НБУ, який позиціонує себе, як незалежний орган. Але на справі громадськість бачить, що ця незалежність нажаль більш за все проявляється у абстрогуванні від думки громадськості та споживачів фінансових послуг, що робить ще більшою прірву між Національним банком та власне самими представниками нації.

Читайте на сайті "Фінасовий Майдан":

Українці скептично ставляться до кредиток і «позичають» щоб дотягнути до зарплати

По холодних слідах: екс-міністра підозрюють у відмиванні грошей через банк

Новая схема: журналисты рассказали, как украинцев будут лишать имущества за долги