• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

У «Нафтогазі» керівники приховують скільки заробили у 2017 році

Затримавши дихання українці очікують чергового здорожчання вартості комунальних послуг. Ледь не всі з них залежать від вартості такого коштовного за мірками українських середніх доходів газу.

Експерти неодноразово заявляли, що споживачі сплачують саме за газ необґрунтовано великі гроші, адже Україна сама займається видобуванням газу, якого напевне вистачило б на задовільнення побутових потреб українців.

Так тільки у 2017 році в Україні було видобуто 20,8 млрд м3, з них державна частина складає - 15,3 млрд кубов. А ось для порівняння на опалення, гаряче водопостачання та приготування їжі українці за 12 місяців 2017 року витратили 15,8 млрд кубов. Отже того, що видобувається з українських надр більш ніж достатньо для самозабезпечення.

Експерт незалежної спілки експертів Максим Гольдберг підрахував, що собівартість газу власного видобутку в 2017 році становила 2,9 тис грн за 1 тис кубометрів, з них 1,9 тис грн - це податки. Тобто реальні витрати на видобуток тисячі кубів українського газу - 1000 грн. Українцям же його продають по 7000 грн. І цю ціну планують підняти ще на 18%.

Отже заробляють та планують заробляти на українцях скажені гроші. Паралельно тарифам зростають і зарплати працівників «Нафтогазу». Так витрати на оплату праці директорів у 2016 році за напрямком збільшилися на 29,7 млн гривень, керівників підрозділів - на 70,2 млн гривень. Середньомісячні витрати на оплату роботи одного співробітника НАК зросли до 61,24 тисяч гривень проти 36,63 тисяч гривень торік.

Недарма, у ЗМІ неодноразово з’являлась інформація про не менш необґрунтовані за тарифи зарплати у топ-менеджменті «Нафтогазу». Так щомісячна зарплатня керівника «Нафтоназу» за останні роки виросла у кілка разів і за неофіційними джерелами дорівнює близька 3 мільйонів гривень. Внутрішнім уставом передбачено також нарахування премій д 200% від посадового окладу. Офіційно розмір своєї зарплатні керівник Нафтогазу за 2017 рік не афішує, як і інші особи, які обіймають керівні посади у компанії.

Одне з українських видань отримало відмову на запит надати декларацію о доходах голови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболева, яке у компанії обґрунтували відсутністю відповідних документів про доходи їх керівництва за 2017 рік.

Дозвіл нерозголошувати свої статки топ-менеджерам «Нафтогазу» закріплено на законодавчому рівні, адже вимог декларувати свої доходи до керівників «Нафтогазу» немає. Отже, українці не мають можливості навіть зазирнути у карман тих, хто щомісяця витрушує з їхніх карманів останнє і не можуть дізнатися як живуть ті, завдяки кому вони виживають.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.