• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

приєднатися до нас

Сьогодні, 24 липня 2018 у 13:30 в прес-центрі інформаційного агентства "Українські Новини" відбудеться прес-конференція на тему: "Можливі наслідки після вступу в силу закону №6027-д" Про відновлення кредитування ", зміст якого суперечить Конституції України".

Спікери розкажуть які саме статті Конституції порушує цей закон, про негативні економічні і соціальні наслідки після того, як він набуде чинності, чому з точки зору фахівців Президент повинен ветувати закон №6027-д, а також під час прес-конференції буде обговорено подальший план дій в разі вступу в силу закону №6027-д після підписання його Президентом.

У прес-конференції візьмуть участь правозахисники, юристи та громадські діячі.

Серед тих, хто долучиться до обговорення суспільно важливої теми наслідків ухвалення закону №6027-д Юлія Сало, голова ГО "Всеукраїнський рух Фінансовий майдан"; Світлана Саража, адвокат, засновник ГО "Єдиний центр правової допомоги"; Тетяна Ващенко, адвокат, член правління ГО "Правдива країна"; Олександр Негода, заступник голови правління ГО "Брати", генеральний секретар федерації боксу України; Юрій Кармазін, президент "Інституту Права і Товариства", народний депутат України 2-го, 3-го, 4-го, 6-го скликання.

Акредитація журналістів: (+38050) 412 48 61 або This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Адреса прес-центру: ст. м. "Палац спорту", вул. Еспланадна, 20, 1 поверх

Читайте на "Фінансовий Майдан":

У ФГВФО наслідують Гонтареву: судам натякнули на незадоволення їх роботою?

"Финансовый Майдан" требует от Президента ветировать законопроект № 6027-д

У ФГВФО наслідують Гонтареву: судам натякнули на незадоволення їх роботою?

Екс-голова НБУ набула чималої слави тим, що намагалася впливати на судові органи. Її лист до верховного судді України став підставою для кримінального проводження, розпочатого ГПУ за заявою активістів. Але на превеликий жаль протеже президента так і залишилась непокараною, за ці та інші противоправні дії, бо Генеральна прокуратура не знайшла складу злочину у її діях.

Можливо саме тому, державні органи продовжують хоч і публічно але все ж таки тиснути на представників «Феміди», загострюючи увагу на справах, які ставлять під сумнів саме законність дій ФГВФО та НБУ.

Так днями ФГВФО опублікував на своєму сайті прес-реліз, у якому висловив занепокоєння через нібито безсистемний підхід органів судової влади до справ, які стосуються визнання банків неплатоспроможними. У Фонді зазначають, що ці справи достатньо довго розглядаються у судах і закидають недотримання порядку при розгляді деяких з них. Зазначається, що до деяких з судових процесів не залучають фонд, як одну з сторін.

Саме на такому підґрунті ФГВФО вирішив звернутися з клопотання до про передання справ до Великої Палати Верховного Суду.

« Адже тільки за тими банками, справи яких на сьогодні розглядаються у Верховному Суді, Фонд гарантування виплатив вкладникам понад 8 млрд грн. Передання справ дозволить мінімізувати ризики їх упередженого розгляду та пожвавить розгляд цих питань, які вже роками перебувають в провадженні судів касаційних інстанцій», -пояснили у ФГВФО.

У своїй публічній заяві Фонд висловлю сподівання, що цей новий судовий орган не буде розглядати справи, які стосуються оскарження рішень про визнання банків неплатоспроможними, «за закритими дверима».

«Саме така ситуація склалась у справі ПАТ «Радикал Банк» (№826/24203/15), по якій ухвала Верховного Суду від 2 липня 2018 року про призначення справи до розгляду на 4 липня 2018 року (без виклику сторін в порядку письмового провадження) лише 4 липня 2018 року з’явилась у Єдиному державному реєстрі судових рішень. При цьому вказану ухвалу Фонд гарантування ще до сьогоднішнього дня не отримав. Як наслідок, цього ж дня справа була розглянута по суті, прийнято рішення про відмову в задоволенні касаційної скарги НБУ та залишення в силі рішень судів попередніх інстанцій про скасування рішення НБУ щодо неплатоспроможності», - заначає ФГВФО.

Отже, у ФГВФО у данному випадку також вбачають не власні недопрацювання і заявляють, що подібні випадки неприпустимими та є такими, що дискредитують роботу новоствореного судового органу, покликаного забезпечити відкритий та прозорий порядок призначення та розгляду судових справ, а також справедливе та неупереджене їх вирішення.

Таке своє обурення і критику на адресу содових органів обґрунтовують захистом інтересів вкладників і кредиторів збанкрутілих банків, замовчуючи те, що таке явище, як воскресіння банків свідчить про недосконалу діяльність НБУ та ФГВФО під час так званого банкопаду.

Отже питання того, на якому етапі та хто значно притиснив інтереси кредиторів та вкладників залишається відкритим і згідно до діючого законодавства лише суд може визначити винних.

Читайте на "Фінансовий Майдан":

"Финансовый Майдан" требует от Президента ветировать законопроект № 6027-д

Власник українського банку у складі топ-500 найбагатших людей світу

Позичальників одного з банків запросили на реструктуризацію

Нові умови для реструктуризації боргів за позиками запропонував ФГВФО позичальникам Банку «Михайлівський». Долучитися до нової програми по планомірній сплаті заборгованості можуть навіть ті громадяни, які приймали участь у попередній програмі з реструктуризації заборгованостей боргів за споживчими кредитами.

Серед основних умов запропонованої днями Фондом гарантування вкладів реструктуризації єдина обов’язкова дата сплати заборгованості до 11 липня 2010 року та щомісячна процентна ставка у розмірі 1.2%.

Алгоритм розрахунків за кредитним договором виглядає наступним чином:

- погашення відсотків, нарахованих відповідно до умов реструктуризації - 1,2% річних (0,1% в місяць);

- погашення основної суми кредиту;

- погашення відсотків, нарахованих та несплачених на дату акцепту позичальником договору реструктуризації.

Серед запропонованих «привілеїв» те, що на весь строк реструктуризації передбачено звільнення від сплати штрафів та пені, відсутнє й нарахування комісії.

У разі можливості позичальник може достроково погасити заборгованість та кредит у будь-яку дату реструктуризації.

«Приєднатись до програми реструктуризації можна шляхом акцептування публічного договору, розміщеного на сайті банку за посиланням, та сплативши єдиним платежем кошти у сумі не менше 10 процентів від суми кредитної заборгованості за основною сумою кредиту, розрахованої станом на 09.07.2018 року. Період акцептування умов реструктуризації триває до 11.07.2019 включно», повідомили у ФГВФО.

Читайте на "Фінансовий Майдан":

Фонд гарантування вкладів: ліквідувати чи розширити?

Українці вимагають ветувати законопроект 6027-д

Довічні борги: у найближчі 5 років Україні потрібно повернути 50 млрд доларів

Пришло время платить по счетам и как это нестранно платить или точнее сказать расплачиваться придется украинцам за собственное бездействие, которое и позволило завести и успешно провести через Верховную Раду законопроект устанавливающий тотальное господство банкиров во взаимоотношениях с заемщиками. У всех кто уже успел заключить кредитный договор с банком или другим финансовым учреждением и у тех, кто в ближайшем и не очень будущем вынужден будет получить статус заемщика с момента вступления в силу законопроекта 6027д жизнь превратится в настоящий ад, в который не по собственной воле могут отправиться наши дети, внуки и даже правнуки.

Законодательная инициатива, которая сокрушает практически все права и свободы заемщиков и поручителей в том числе, прошла рассмотрение в Верховной Раде под можно сказать благозвучным для ушей обывателей псевдонимом «О возобновлении кредитования» и вроде бы речь должна идти о светлом будущем наших потомков. Однако экспертное сообщество, в том числе и квалифицированные юристы, уже констатировали не совпадение названия и сути законопроекта. Но это далеко не весь обман, который удалось узаконить руками «утомленных солнцем» парламентариев 3 июля 2018 года.

Прежде чем по пунктам прописать все, на что обречены украинцы, в случае подписания законопроекта Петром Порошенко, тут стоит оговорить тот факт, что вся «сила и мощь» этого законопроекта распространяется не только на банки, а на все финансовые учреждения, которые предоставляют финансовые услуги, поэтому круг пострадавших значительно расширяется.

С того момента, как заработает все заемщики автоматически лишаться действенных инструментов для защиты собственного имущества от недружелюбно настроенных и законодательно вооруженных до зубов таким «смертельным» оружием, как 6027д банков, а поручители едва ли не уровняют в обязательствах с самими заемщиками, превратив поруку в долговую кабалу. Теперь без ведома поручителя могут изменить условия кредитного договора, что не освободит его от ответственности, как и ликвидация юрлица- заемщика. И это далеко не полный перечень всех «неприятностей», которые сулит новостряпанный законопроект всем, кто проходит поручителем по кредитам.

Как только Президент Украины поставит свою подпись под этим законодательным актом у банкиров развяжутся руки и они смогут взыскивать с ипотечных заемщиков имущество вне зависимости от того существуют ли какие-либо споры с банком, аресты, запреты на отчуждение имущества или осуществление других действий или любых других обременений. В сою очередь регистраторы и нотариусы будут наделены обязательством регистрировать ипотечное имущество на Банки и финансовые учреждение.

Процедура увеличения процентной ставки станет ультимативной. Так при увеличении процентной ставки по займу, которую не одобряет заемщик, он обязан вернуть всю сумму займа в срок в 30 дней. Иными словами банкиры получают возможность манипулировать процентными ставками в собственных интересах, увеличивая собственную прибыль или ускоряя процедуру погашения кредита.

Для банкиров 6027д станет этаким золотым ключиком, который откроет электронные реестры и позволит отслеживать все данные физических и юридических лиц, касающиеся имущественных прав и даже гражданского состояния. Наверное, очевидно, что гарантий того, что ваши персональные данные не попадут в руки третьих лиц, через распространенную в Украине схему купли-продажи, нет.

Ну и самая большая неприятность, заключается в том, что этот закон – это своего рода лазейка через «президентский» Закон Украины "О моратории на взыскание имущества граждан Украины, предоставленного как обеспечение кредитов в иностранной валюте" и он никак не ограничивает взыскание ипотечного имущества во внесудебном порядке.

Теперь рядовых украинцев, вынужденных в силу различных обстоятельств вступить в кредитные отношения с финансовым учреждением, будут быстрее лишать залогового имущества, оперативнее выселять и тщательнее отслеживать в реестрах.

Перспектива очутиться в полной осаде банкиров, коллекторов и прочих особ с рейдерскими замашками у заемщиков очевидна, поэтому, как говорится, «хочешь мира- готовься к войне».

Учитывая то, что этот законопроект в значительной степени снижает уровень прав заемщиков , создает все условия для их репрессий и преследований, а также ставит под угрозу конституционные права украинцев ГО Всеукраїнський Рух «Фінансовий Майдан» ТРЕБУЕТ от Президента Украины Петра Порошенка, который является гарантом Конституции Украины, ВЕТИРОВАТЬ ЗАКОН № 6027-д !

Всех, кто выступает против кредитного рабства для себя и своих потомков могут не на словах, а на деле поддержать эти требования и выйти на акцию протеста 25 июля! Помните, что оставаясь в стороне - вы не избегаете проблем, а даете молчаливое согласие на их создание! Мы против банкирского «панства», потому что мы – НЕ РАБЫ!

Мнение экономиста о 6027Д: простых украинцев будут отслеживать через реестры и выселять за долги

Українці вимагають ветувати законопроект 6027-д

За 239: хто з депутатів проголосував сьогодні «за» утиснення прав позичальників?

Гаманці пересічних українців останнім часом стають все тоншими і основна причина цього - девальвування гривні та відповідне підвищення цін. Більша частина населення України витрачає майже усі свої прибутки на провіант та оплату комунальних послуг. Але виявилося, що є серед цього загального зубожіння й ті, хто гідний звання найбагатшої людини світу.

Так єдиним українцем, який потрапив до рейтингів мільярдерів світу став відомий український олігарх та банкір Рінат Ахметов. Нагадаємо, що його банк ПУМБ має найбільші активи в Україні та володіє правом приймати участь у ліквідації банків, скуповуючи активи банків-бакрутів.

Статки Ахмєтова оцінено у 5.71 мільярдів доларів і за останній рік вони збільшилися на ще 994 мільйони. Про це повідомляє Bloomberg Billionaires Index. У ТОП- 500 найбагатших людей світу Рінат Ахмєтов посів 307 сходинку.

Слід зазначити, що окрім неймовірних «активів» олігарх користується неабиякою прихильністю з боку влади, адже як кажуть гроші люблять гроші. Неодноразово у ЗМІ з’являлася інформація про намір державників відстрокувати сплату або навіть «вибачити» борг підприємствам, які належать Ахмєтову.

Так Обленерго групи ДТЕК з урахуванням взаємозаліку боргів заборгували ДП "Енергоринок" 5,1 мільярда гривень. І як це не дивно у листопаді 2017 року Кабмін ухвалив розпорядження "Про заходи щодо стабілізації роботи енергогенеруючих компаній теплових електростанцій".Документ передбачає отримання кредитів державним підприємством "Енергоринок" у сумі 2 млрд грн для погашення заборгованості перед тепловою генерацією.

14 вересня 2017 року Госпсуд Києва частково задовольнив позов "Ощадбанку" до ТОВ "ЕСУ" (власник "Укртелекому"; кінцевий бенефіціар - Рінат Ахметов) і вирішив стягнути з відповідача 851 млн грн заборгованості по облігаціях (в т .ч. основна сума боргу, пеня, інфляційні втрати). Разом з тим, суд відстрочив виконання цього рішення на один рік.

Також у 2017 році Господарський суд Києва дозволив ПАТ «Укртелеком» не виплачувати 1 млрд грн за облігаціями, випущеними компанією на користь державного «Ощадбанку», анулювавши договір купівлі-продажу. Ні для кого не є таємницею, що власником цієї компаніє Рінат Ахмєтов. Таким чином позбавившись від десяти знакового боргу відомий олігарх став на мільярд багатшим, а усі витрати, які виникли у наслідок такого боргу, як це вже заведено ляжуть на плечі пересічних платників податку.

Отже як бачимо Феміда прихильна до тих хто має великий вплив, підґрунтям для якого є гроші. І у той час, як тисячі українці потерпають від судових рішень про стягнення куди менших заборгованостей, а іноді й лишаються через них без житла, мільярдерам «посміхається» Фортуна та «підігрують» усі хто має зацікавленість у підтримці олігархів, наприклад, у виборчих перегонах, адже, на що тільки не ладні мільярдери заради того, щоб убезпечити власні мільярди на політичному рівні.

Читайте на "Фінансовий Майдан":

Безнадійний борг: Мінфін не встиг зареєструватися, як кредитор «Фінанси і кредит»

Заощадження українців продовжують скорочуватися на мільярди

Довічні борги: у найближчі 5 років Україні потрібно повернути 50 млрд доларів

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.