• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

«Одна історія з мільйонів»: Василь Говдяк розповів історію своєї родини, яка взяла валютний кредит

В 2008 році коли в Україні ще не розпочалася криза наша родина (я родом з Івано-Франківщини, дружина з Херсонщини) вирішили взяти кредит в Універсал банку, під заставу нерухомості, 2-х кімнатної квартири, не нової, на вторинному ринку 60 метрів квадратних, НЕ ВІЛЛУ НА 500 МЕТРІВ, НЕ ПЕНТХАЮС НА 200 МЕТРІВ. Гроші брали щоб віддати позичені в друзів і знайомих кошти, на купівлю цієї ж квартири.

На той час шукали звичайно найменші відсотки, які пропонували банки тому, що в 2007 році народилася донечка і хотілося мати якийсь свій куточок. Так сталося, що кредит ми взяли у валюті (швейцарських франках), в гривнях, на той час, платіж був більший на майже 4 000 гривень і всі банки відмовляли у гривневій позиці, так як заробітна плата не дозволяла обслуговувати гривневий кредит.

З кожним днем ситуація в Україні змінювалася, валюта росла, прибутки (заробітна плата), на превеликий жаль знижувалася. На даний час сім’я наша зросла (в 2013 році народився синочок), відповідно виросли і витрати. Погашати кредит ставало все важче і важче. Мої батьки, пенсіонери, як могли допомагали гасити кредит, віддаючи останнє, зі сторони дружини мати пенсіонерка з мінімальною пенсією допомагала дітям на харчування і на школу. Моєї зарплати не вистачало.

До серпня 2014 року я сплачував цей кредит, забираючи у батьків всі кошти, які збирали собі на старість, позичаючи у друзів і знайомих, працюючи на 2-х роботах, але і цих коштів не вистачало. Я більше не мав можливості продовжувати платежі.

За 6 років я сплатив у гривневому еквіваленті дві таких квартири, беручи на себе всі валютні ризики, зростання курсу валюти, інфляцію, зміни в законодавстві. Банк не цікавило чи я маю змогу сплачувати кредит, чи є в мене кошти для виховання дітей. Василь Говдяк -валютний позичальник.

І тепер я ризикую залишитись без свого майна. Банк у 2015 році подав до суду і наш справедливий суд, виніс Рішення на користь Універсал банку, навіть не дослідивши та не витребувавши з банку всі матеріали, для повного, всебічного і об’єктивного з’ясування обставин справи. Та більше того, представники Універсал банку принесли підроблений договір поруки, який нібито підписувала моя дружина. Є відповідні висновки почеркознавчої експертизи про те, що договір дружина не підписувала, але і це для суду немало ніякого значення. Рішення прийняли на користь банку.

Пробували домовлятися з банком про реструктуризацію, переведення кредиту в гривню, але такі умови які пропонує банк гривня під 24-26%, кредитні канікули сьогодні плати з 10 гривень 1 гривню, а завтра заплатиш 100 гривень (канікули ж закінчились), загнали родину в глухий кут. Також банк пропонує викупити квартиру за ринковою ціною, а це на сьогодні близько 50 000 доларів, або віддати їм на баланс і все одно бути винним банку кошти.

Для законного вирішення нашого питання, я, як і тисячі громадян пікетував НБУ, Верховну Раду, Кабінет міністрів, звертався до народних депутатів за яких ми голосували. І ось коли б здавалося Держава нас почула і народні депутати прийняли в 2015 році

Закон 1558-1 "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті", колишній Президент України, Петро Порошенко, його заветував, не давши мільйонам Українців звільнитися від кредитного рабства.

Підсумовуючи все вищесказане можу сказати лише одне: влада змінювалася з 2008 року не один раз, всі нові Президенти, депутати, міністри обіцяли краще життя, захист, зміни, але громадянин, як був незахищеним і безправним так ним і залишився.

Чого брав валютний кредит? Хотів дітям майбутнє забезпечити.

Чого від держави хочеш? Дотримання законів і підтримки як громадянина.

Чого за кордон не виїхав? Хотів, щоб мої діти жили в Україні, підтримувати своїх батьків і будувати майбутнє саме тут.

Тепер я вже не впевнений, що зробив саме той вибір.

МОНОЛОГ. АВТОР: ВАСИЛЬ ГОВДЯК, ВАЛЮТНИЙ ПОЗИЧАЛЬНИК.

Читайте також на сайті "Фінансовий Майдан":

Багатодітна матір розповіла, як вона та четверо дітей потерпали від колекторів, а її чоловік захищав Україну

«Сейчас я чувствуют себя человеком, у которого переломали конечности и призывают к ответу за то, что он не бежит, как обещал», - валютная заемщица

У Кропивницькому позичальники вимушені доводити, що банк їх ошукав з кредитом за житловою програмою

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.