• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Валютний позичальник з міста Гадяч : «Ми вже виплатили більше, ніж позичали та ще й залишимося без житла»

Моя сім'я – це я, дружина та двоє малолітніх дітей і ми є валютними позичальниками.

У 2007 році ми, як молода сім'я вирішили придбати невеликий будинок 62 кв.м., щоб мати своє житло, не чекаючи від держави ніякої допомоги. Майже половину вартості будинку була оплачена із накопичених за довгі роки коштів нашими батьками та нами, позичених у родичів, а половину 16000 доларів США по курсу 5.05 ми взяли в кредит в банку під заставу цього ж будинку. З 2007 по березень 2015 року включно ми добросовісно виплатили кошти в сумі 18730,50 доларів США, як не було важко, я отримував мінімальну заробітну плату, дружина перебувала в декретній відпустці, але вийшла достроково на роботу, щоб якось виживати. Тобто за весь цей час ми вже повернули значно більше, ніж позичали. Потім банк подав позов до суду за прострочення платежів. Нами був поданий зустрічний позов про захист прав позивачів, так як в ході підготовки до засідань було виявлено масу порушень з боку банку, але наш корумпований суд " не бачив " їх з відомих всім громадянам України причин.

На даний момент із заробітної плати утримуються кошти по виконавчому листу, а банк хоче вже 842674 грн.!!! (станом на 05.06.2019 р.). А зовсім скоро, в жовтні 2020 року банк зможе згідно Кодексу про банкротство забрати наше єдине соціальне житло на законних підставах, а ми опинимося на вулиці з дітьми, бо втратить силу мораторій на відчуження єдиного соціального житла. Тобто ми вже виплатили більше, ніж позичали та ще й залишимося без житла. Мабуть тільки в Україні так можна знущатися із своїх громадян, доводити їх до суїцидів, яких серед валютних позичальників вже більше 500...

Невже ми винні, що хотіли жити, працювати, ростити дітей, мати своє невелике житло, яке хоч і придбане за кредитні кошти ( бо ми не маємо багатих батьків), але ми наполегливо працювали, часто навіть дітям відмовляли в якихось їх потребах, щоб виплатити ці кошти до копійки.

Після фінансової кризи в країні всі ризики покладено на нас, невже в обвалі курсу гривні винні ми? Держава, мене, як позичальника, не захистила і не зробила ніяких кроків, для врегулювання ситуації, що призвела до знецінення національної валюти.

Банки вже отримали надприбутки, але продовжують відбирати житло та нараховують проценти, пені, штрафи, а держава нас не хоче чути і бачити, немов проблеми немає, говорять, що проблема вирішена. Але це - не правда! Ми не проплачені ті тушки: нас тисячі, ми - реальні сім'ї, які просять допомоги у вирішенні нашої життєво важливої проблеми.

Для законного вирішення нашого питання, я, як і тисячі інших громадян, починаючи з 2014 року, пікетував НБУ, Верховну Раду, Кабінет міністрів, звертався до народних депутатів, за яких ми голосували.

І ось, коли б здавалося Держава нас почула, і народні депутати прийняли в 2015 році довгоочікуваний Закон 1558-1 "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті", колишній Президент України Петро Порошенко наклав на нього вето, не давши мільйонам Українців звільнитися від кредитного рабства.

Натомість колишньою владою було прийнято масу законопроектів для знищення своїх же громадян, які є валютними позичальниками. Останній із них - ЗУ "Кодекс про банкротство", згідно якого для позичальників буде встановлено по плану реструктуризації нереально великий місячний платіж і відповідно за несплату житло заберуть або позичальника оголосять банкротом і заберуть усе майно.

Виходу немає з цієї ситуації на даний момент, проблема валютних позичальників не вирішена і не вирішується, лише з кожним новим законом, які лобіюють банки, затягується удавка на нашій шиї. А в нас немає таких лоббі, як у банків, немає таких сил, які б могли захистити мою сім`ю від свавілля банку, колекторів, які продовжують кришуватися поліцією. Ми не захищені у своїй же країні!

Валютний позичальник Сергій Мороз, м. Гадяч

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.