• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Валютна позичальниця з Києва: «Банк і колектори котрий рік загрожують мені та моїй сім’ї незаконним та насильницьким виселенням з квартири»

У 2007 році коли в Україні ще не розпочалася криза наша родина вирішила взяти кредит у банку на купівлю єдиного житла - тоді ще ми жили у комунальній кімнаті і в нас народилася довгоочікувана дочка. На той час, шукали звичайно найменші відсотки, які пропонували банки. Так сталося, що кредит ми взяли у валюті (в доларах) - бо в гривнях, на той час, банки кредитували під високу відсоткову ставку, а обслуговувати такі відсотки ми б не змогли. Але ми не могли й подумати, що курс долара так злетить вгору.

З кожним місяцем ситуація в Україні змінювалася, валюта росла, гривня знецінювалася, а прибутки та заробітна плата, на превеликий жаль знижувалися. Погашати кредит ставало все важче і важче.

На протязі всіх років ми старанно виплачували кредит, але після кризи 2008 року, всі валютні ризики з подорожчання валюти, лягли на нашу сім’ю та і на інші сім'ї України. Після кризи 2008 року мій чоловік втратив свій бізнес, ми перебивалися разовими підробітками. Заробітку вистачало тільки на харчування, квартплату і школу. Довелося здати нашу квартиру в оренду, а самим переїхати в орендовану однокімнатну квартиру за містом. Держава, мене, як позичальника, не захистила і не зробила ніяких кроків для врегулювання ситуації,що призвела до знецінення національної валюти. І це все не дивлячись на те, що банки масово порушували законодавство та інструкції Нацбанку.

Ми завжди намагалися платити за кредитом, але після 2008 всі наші платежі йшли лише на відсотки та штрафи, а наш борг банку не зменшувався, а лише збільшувався. Частину нам вдалося сплатити. Але банк вимагає від мене неможливого. Вартість моєї квартири значно впала, а тому якщо її продати, цих грошей не вистачить навіть щоб розрахуватися з банком. Я все ще буду боржником, але вже без житла. У мене є неповнолітня донька, і це - наше єдине житло. Банк і колектори котрий рік загрожують мені та моєї сім’ї незаконним та насильницьким виселенням з квартири (я можу додати аудіо докази). В такому випадку я опинюся на вулиці з малолітньою донькою.

Для законного вирішення нашого питання, я, як і тисячі громадян, починаючи з 2014 року, пікетувала НБУ, Верховну Раду, Кабінет міністрів, зверталась до народних депутатів за яких ми голосували. І ось коли б здавалося Держава нас почула і народні депутати прийняли в 2015 році довгоочікуваний Закон 1558-1 "Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті", колишній Президент України, Петро Порошенко, його заветував, не давши мільйонам українців звільнитися від кредитного рабства.

Нещодавно був прийнятий КОДЕКС УКРАЇНИ З ПРОЦЕДУР БАНКРУТСТВА, з можливістю процедури банкрутства для фізичних осіб, однак це можна зробити тільки у випадку - якщо я залишуся зовсім без житла і для ініціювання такої процедури - необхідно зібрати таку суму, яку зібрати у мене немає можливості (як і в багатьох людей в аналогічній ситуації).

Валютна позичальниця Ірина Акулова, Київ

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.