• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Валютна позичальниця з Кропивницького: «Я хочу і готова закрити це питання, але банк потребує від мене не можливого»

В червні 2008 року я взяла кредит в UniCredit банку (по документам банку у доларах США) в розмірі 21 828 доларів, що в еквіваленті складало 105 866 грн. Кредит був взятий на придбання єдиного житла. Єдине житло – малосімейна квартира розташована на 8 поверсі 9-ти поверхового будинку. Загальна площа 20,24 м2, житлова – 11,20 м2. На той час вартість квартири складала 30 000 доларів США. За період з червня 2008 р. по листопад 2014 р. було сплачено 2 000 доларів США тіла кредиту, та 15 600 доларів США відсотки. Форма погашення кредиту – ануїтет.

Для законного вирішення мого питання я, як і тисячі громадян, починаючи з 2014 року пікетували НБУ, ВРУ, кабмін, звертались до Народних депутатів, за яких ми голосували. І ось, коли б здавалось, Держава нас почула і Народні депутати прийняли в 2015 році довгоочікуваний Закон 1558-1 «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті» колишній президент Петро Порошенко його заветував, не давши мільйонам українців звільнитися від кредитного рабства.

В 2019 році я намагалася вирішити проблему валютного кредиту з Альфа банком, яким був викуплений Укрсоцбанк, що був правонаступником UniCredit банку. Банком було здійснено оцінку квартири – сьогодні 7 500 доларів, через два дні 8 360 а ще через два дні 8 510 доларів. Вартість факторингу з 5 000 грн зросла до 15 000 грн.

Тягнуться суди. У лютому 2020 р. перша інстанція винесла вирок на користь банку. Борг складає 644 750 грн, 9 500 грн – судові витрати.

Вартість житла станом на сьогодні 7 500 – 8 000 доларів. В цій квартирі я проживаю разом з сином 2009 року народження. Моя місячна зарплатня становить 4 723 грн (нарахована) і допомога від батька дитини. Я хочу і готова закрити це питання, але банк потребує від мене не можливого.

Нещодавно був прийнятий Закон України «Про банкрутство фізичних осіб», але це можливо зробити тільки в том випадку, коли я зовсім залишусь без житла і для ініціювання такої процедури необхідно зібрати суму, котру в мене можливості зібрати немає, як і в багатьох людей в аналогічній ситуації.

Потрібна політична воля вищого керівництва країни та Верховної Ради для вирішення питання валютних позичальників, як це було зроблено в Грузії. Там валютні кредити взяті на єдине житло були закриті. .

Валютна позичальниця Нікітіна Світлана Миколаївна.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.