• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Президент проігнорував вимогу українців ветувати 6027-д

Фінансовий майдан та українці, які виступають проти рейдерства, вимагали від президента накласти вето на законопроект, яким формально влада мала намір підвищити довіру між банками і клієнтами, а по факту лобіювала інтереси банкірів.

Через три з половиною місяці з дня ухвали Президент таки підписав закон 6027-д. Напередодні стало відомо, що Петро Порошенко таки поставив сві підпис під Законом про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування, за який депутати проголосували 17 червня.

Слід зазначити, що законопроект, який ініціював народний депутат від БПП Михайло Довбенко мав ознаки неконстутиційності і значно притискав права позичальників.

Експерти та правозахисники заявляли, що цим законопроектом невілюється уся судова практика на користь позичальників та поручителів і розв’язуються руки рейдерам, які досі хоч і діяли але у тіні.

Кажучи про наслідки ухвалення цього законопроекту відомий український економіст Олексій Куща заявляв, що документ дасть змогу відстежувати українців через реєстри та виселяти за борги.

Формально законопроект 6027д (закон про підвищення довіри між банками і клієнтами) передбачає перехід права власності на об'єкт на підставі іпотечного договору з відповідними умовами, тобто банк може використовувати своє право на позасудове стягнення предмета іпотеки з подальшим стягненням з позичальника (юридичних осіб та приватних підприємців) додаткових коштів. Також цей законопроект заганяє в довічну кабалу поручителів позик, шляхом збільшення їх відповідальності, а також надає банкам можливість коли заманеться збільшувати процентну ставку за позикою, лише повідомивши про це позивальника: якщо він не згоден- будь-ласка повертай усі позичені кошти у 30 денний строк. Ось такий вибір без вибору та нестримне бажання авторів законопроекти «подружити» банки з клієнтами. Досить сумнівна боротьба з усім поганим, що є нині у взаємовідносинах обох сторін.

З моменту ухвалення до моменту підписання закону з 6027-д зникла норма про зворотню силу але радіти завчасно не варто. Адже ухвалення цього законопроекту- це тільки початок сценарію, якій вправно реалізовують законотворці, адже сам гарант учора під час свого виступу на зустрічі з бізнесом анонсував підпис закону Про банкрутства, який як і 6027д вочевидь готували та активно лобіювалися заради скасування мораторію на стягнення закладного майна позичальників. Таким чином під Новий рік влада може створити райські умови для колекторів та інших банківських «тітушок», ігноруючи невдоволення народу та життєву загрозу для позичальників.

Читайте на сайті "Фінансовий Майдан":

Гонтарева буде «лікувати» українців та макроекономіку інших країн

Хто у зоні ризику: шахраї беруть мікропозики на українців

НБУ хоче контролювати усі небанківські фінустанови

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.