• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Журналісти розповіли, як закон 8060 змінить життя позичальників

Рада України зробила рішучий крок до перетворення середнього класу в бомж. Законопроект депутата Народного Фронту Іванчука за номером 8060 скасував мораторій на виселення банківських боржників, у яких немає іншого житла. Правку внесли для інтересів колекторів, які з допомогою цього закону збігаються з банківськими боржниками колосальні гроші. 8060 скасував мораторій на виселення банківських боржників у яких немає іншого житла.

Журналісти побували у гостях учасниці руху «Фінансовий Майдан» Оксани Гнатенко, яка розповіла, як девальвація гривні перетворила її іпотеку на непід’ємний для її сім’ї борг і тепер вона з трьома дітьми може опинитися на вулиці, завдяки старання народних обранців. Мораторій на стягнення житла був єдиним інструментом захисту для позичальниці від посягань колекторів.

Професійний педагог Оксана виглядає спокійною, в тим жінка вже давно диве у тотальному стресі.

-87 тисяч взяли у банку кредит і купили цю квартиру. Шість років ми сплачували кредит і виплатили 60 тисяч доларів? – розповідає Оксана.

Платили сумлінно і справно, втім все зруйнувалось коли у 2014 році курс долара злетів до захмарних висот.

Але виявилося, що виплатили 5 тисяч доларів, бо 55 це пішло в проценти.

Після шаленого стрибка долара у позначку 30 гривень сім’я вже не могла повноцінно сплачувати кредит. Від так вже сьогодні вона винна банку ще 82 тисячі доларів, плюс пеня майже 3 мільйони гривень.

-Я методист в садочку, моя офіційна зарплата до 6 тисяч гривень, чоловік заробляє наприклад 8 тисяч

А тепер найгірше: киянка Оксана з су пругом та дітьми і сотні тисяч інших родин по всій країні вже зовсім скоро можуть опинитися на вулиці завдяки народним обранцям, які 18 жовтня прийняли Кодекс процедур банкрутства. Авторами закону є 26 нардепів, вони справді добре попрацювали ось тільки на кого гадають тепер експерти.

Про те, чим обернеться до українців така «працьовитість» депутатів і, що радять експерти позичальникам – у відео сюжеті програми «Гроші».

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.