• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Закон про поновлення кредитування набрав чинності: що чекати позичальникам?

На вихідних його опублікувало видання «Голос Країни» і саме з дня його оприлюднення він набрав чинності.

Влада презентує цей законопроект №6027-д, як реформаторський і заявляє, що закладені у нього норми допоможуть не тільки поновити кредитування за рахунок підвищення захисту прав кредитодавців, но і покладають надію на те, що він дозволить банкам знизити процентні ставки за позиками.

Зрозуміло, що те, що банку добре- не шкодить його клієнтам.

Отже чим саме може обернутися для позичальників законопроект під яким Президент не ставив підпис майже 3 місяці?

По-перше, відтепер банки мають доступ до державних реєстрів, а відповідно можуть звідти отримати будь-яку інформацію про свого клієнта без його на те згоди, мотивуючи це перевіркою наданих позичальником даних.

По-друге, банки отримали можливість виявити факт смерті боржника та отримати інформацію про його нащадків, для того, об далі «працювати» за позикою з ними.

По-третє, закон не містить норм, яких б виключали шахрайство з боку фінансових установ, що зовсім не сприяє поновленню кредитування. Усім хто захоче отримати кредит потрібно двічі подумати чи згодні ви з таким дисбалансом у сфері забезпечення прав т інтересів між позичальниками та банкірами.

Очевидно, що прикривають норми законодавства і частину незаконних маніпуляцій бізнесу у сфері кредитування. Так відтепер просто неможливо буде вивести житло з під іпотеки шляхом самовільної розбудівлі або реконструкції майна, яке знаходиться у забезпеченні кредиту. Цей пункт стосується переважно крупних бізнесменів, борги яких складають левову долю від загальної кількості позик, які не обслуговуються.

Враховуючи те, що основні збитки банки зазнали саме від пов’язаних з ними особами, то відсутність норм скерованих на те, щоб унеможливити складання угод , які дають змогу «пов’язаним особам безкарно фінансувати власний бізнес за рахунок вкладників банків.

Читайте на сайті ГО "Фінансовий майдан":

Президент проігнорував вимогу українців ветувати 6027-д

Журналісти розповіли, як закон 8060 змінить життя позичальників

Кредити ладні продати задарма але тільки не позичальникам

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.