• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Донька нардепа втекла від слідства по збиткам «Ощаду» закордон

Жовтневий скандал у державному «Ощадбанку» став черговим доказом того, що сучасній банківській системі довіряти не має вагомих підстав, адже навіть у банках с державною формою власності вправно крадуться гроші клієнті банків.

Так наприкінці жовтня НАБУ затримало 10 осіб, які підозрюються у не законному заволодінні 20 мільйонами доларів «Ощадбанку». У оборудці засвітилися топ-менеджери самого банку, які за даними НАБУ сприяли підготовці недостовірних документів, а ц центрі скандалу опинився народний депутат Станіслав Березкін чия донька також опинилась під слідством.

Незважаючи на значні збитки, які завдали дії зловмисників держбанку, більшість з них суд випусти під заставу, а донька нардепа навіть змогла втекти закордон.

За інформацією, яку отримало видання LB у свого джерела в правоохоронних органах, донька нардепа Вікторія втекла у Монако у той же день коли затримували інших фігурантів справи. Нагадаємо, що серед затриманих 25 жовтня осіб був і син Станіслава Березкіна, якого суд пізніше звільнив під заставу розміром у 5 мільйонів гривень.

Отже у той час, як українці потерпають від переслідувань колекторів лише через те, що банківське лобі обдурило їх, самі ж банкіри та пов’язані з ними особи відкуповуються від в’язниці крихтами від того, що вкрали з банку. Зрозуміло, що по окремим міркам мільйонні застави досить вражаючі для загалу але слід враховувати, що крали вони мільйони у валюті, а тепер відкуповуються гривнею, яка з моменту видачі фіктивного кредиту, а це був 2013-2014, девальвувала у кілька разів. Таким чином і тут банкіри та їх компанія легко відбулися.

Читай Фінансовий Майдан:

Журналісти розповіли, як закон 8060 змінить життя позичальників

Президент проігнорував вимогу українців ветувати 6027-д

Закон про поновлення кредитування набрав чинності: що чекати позичальникам?

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.