• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Шахраї під виглядом банків крадуть гроші українців

Ринок фінансових послуг, який так довго та ретельно «чистив» НБУ, продовжує поповнюватися новими шахрайськими схемами. Українців зловмисники позбавляють коштів не тільки через інтернет та телефонне шахрайство, а вже й імітують банки у реальному житті. А для того, щоб не відлякувати потенційних клієнтів, використовують назви банків, які вже були на слуху.

У банка Костянтина Жеваго, після банкрутства якого залишились тисячі обманутих вкладників, з’явився клон, який також наживається на українцях.

У столиці шахраї відкрили відділення банку для VIP- клієнтів, яке працювало під назвою та у корпоративному дизайні дуже схожому на банк-банкрут «Фінанси і Кредит». Однак, як виявилося зловмисники у такий спосіб виманювали з українців гроші і врешті-решт вкрали 120 тисяч доларів, які киянка хотіла обміняти за привабливим курсом.

Поліція затримала зловмисника, який відкрив банк під вивіскою «Фінанси-Кредит» і вже з’ясували, що згідно до документів це було закрите акціонерне товариство касиром у якому працювала домогосподарка. Але офіс на Жилянський працював саме як відділення банку до тих пір доки власник не спробував втекти з отриманими для обміну 120 тис. гривень.

Отже, у сфері банківських послуг українці повинні бути готовими до будь-яких неприємних сюрпризів адже як показують зведення поліції і у справжніх банках теж трапляються шахраї, а про «липові» фінкомпанії, мабуть і казати не треба. Тому тричі варто перевірити кому довіряєте свої гроші адже банк може виявитися не банком, а банкір – шахраєм.

Читайте на сайті "Фінансовий Майдан":

Закон про поновлення кредитування набрав чинності: що чекати позичальникам?

Хто у зоні ризику: шахраї беруть мікропозики на українців

Хто у зоні ризику: шахраї беруть мікропозики на українців

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.