• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Куди скерує курс гривні воєнний стан?

Вчора народні депутати проголосували за оголошення воєнного стану у 10 областях України. І хоча усі передбачені указом президента міри мають «локальний» хакер, наслідки для фінансової системи прогнозують все ж таки всеукраїнського масштабу.

Так у валюто обмінниках ще до ухвалення відповідного рішення різко стрибнув курс долара. А вже сьогодні з ранку вартість гривні до американської валюти впала ще на 11 копійок і це згідно до курсу встановленому НБУ, на чорному ринку різниця, як правило більш значна.

Однак, незважаючи на такі реалії самі високопосадовці роблять свої прогнози і намагаються усіма можливими способами заспокоїти Українців.

Так голова Національного банку України Яків Смолій учора заявив про те, що будь-які рішення не вплинуть на роботу банківської системи.

«Банківські відділення, офіси працюватимуть в звичайному режимі. Рішення не вплинуть на роботу банків», - запевнив голова НБУ.

Однак, три президенти України Кучма, Ющенко та Кравчук вже заявили що страшно уявити, що буде з гривнею у разі затвердження рішення про впровадження військового стану.

А ось прибічник Президента України Олексій Гончаренко у кулуарах Верховної Ради назвав стрибок курс штучним явищем і закликав депутатів не розганяти паніку.

-Я хочу заспокоїти людей: не піддавайтесь паніці, не біжіть не обмінюйте п цьому дикому курсу, це все штучно, використовується психологічна паніка людей. Завтра все це буде входити у берега: ніхто ні у кого не буде забирати майно, ніхто не уде обмежувати виїзд за кордон, ніхто не буде хапати молодих хлопців на вулицях та забирати в армію. Все це дурня, - заявив Гончаренко.

З тим, що стрибок долара вже ледве не на гривню – це наслідок паніки, якою користуються спекулянти погоджуються й інші експерти але окрім цього «людського» чинника вони вбачають й реальне підґрунтя для зростання курсу.

«Гривня і так девальвує і до кінця року прийшла б до цих параметрів без будь-якої" зайвої "допомоги, власне, ці цифри закладені в бюджет-2018. Адже ситуація на сировинних ринках почала погіршуватися а це головна причина девальвації національної валюти. А з панікою на валютному ринку цей процес тільки прискорився ", - розповів виданню "Страна" економіст Віктор Скаршевський.

Отже й без військового стану про втримання ринку на осінньому рівні мова не йде і скоріш за все новий рік принесе українцям новий курс, а з ним і усі відповідні наслідки.

Читайте на сайті Фінансовий Майдан:

Новая схема: журналисты рассказали, как украинцев будут лишать имущества за долги

Куди більше: закон про «Спліт» посилить регуляторну монополію НБУ

По холодних слідах: екс-міністра підозрюють у відмиванні грошей через банк

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.