• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Валюта у воєнному стані: курс росте і буде рости?

Доки українці гадають, як воєнний стан вплине на гривню, Національний банк демонструє спокій та впевненість, яким можна тільки позаздрити.

Впровадження воєнного стану таки спричинило дестабілізацію курсу валют і вже котрий день цифри на табло валюто обмінників показують все більші цифри. Очевидно, що гривня дещо стала менше коштувати, як тільки з’явилися перші новини про намір запровадити воєнний стан.

«При режимі гнучкого курсоутворення курс гривні визначає ринок. Ситуація на готівковому валютному ринку зараз є результатом психологічного фактора, обумовленого останніми новинами. Ми очікуємо, що після ослаблення тиску цього фактору конкуренція серед учасників ринку зумовить зменшення маржі на проведення операцій з обміну валюти, і курс гривні на готівковому ринку знову повернеться до ринкового рівня, визначеного фундаментальними факторами », - повідомляє прес-служба НБУ.

Національний банк також висловив певну долю скепсису щодо останнього девальвування гривні, відмовившись вводи обмеження на вартість долару ні на готівковому, ні на безготівковому ринку.

«Національний банк не планує проведення зустрічей з небанківськими фінансовими установами з приводу питань курсоутворення. НБУ також не має підстав для введення адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках, в тому числі для небанківських фінансових установ », - заявили у регуляторі.

НБУ навіть вдалося продемонструвати власний «позитивний» настрій наочно і на офіційній сторінці НБУ з’явився банер про те, що воєнний стан не впливає на банківську систему.

Однак у НБУ запевняють, що продовжують уважно стежити за ситуацією на валютному ринку. А тим часом за останню добу долар додав у вартості с додав у вартості ще 15 копійок.

Високопосадовці заявили, що такі коливання курсу мають виключно штучний характер , а отже виходить, що самі валютники користуються панічними настроями людей. Однак, ніяких мір впливу на такі «спекулятивні» кроки досі не застосовано, отже сподіватися залишається лише на совість, а не на здоровий глузд самих реалізаторів валюти.

Читайте на "Фінансовому Майдані":

Куди більше: закон про «Спліт» посилить регуляторну монополію НБУ

Українці скептично ставляться до кредиток і «позичають» щоб дотягнути до зарплати

По холодних слідах: екс-міністра підозрюють у відмиванні грошей через банк

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.