• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Під час воєнного стану можуть запрацювати «секретні» документи НБУ

Нормативно правові акти НБУ часів Помаранчевої Революції можуть ввести в дію під час військового стану. Вже прийнята і набула чинності відповідна постанова №132, датована 28 листопада, якою Правління НБУ з метою забезпечення стабільності банківської системи під час воєнного стану встановив можливість одним рішенням ввести в дію цілу низку актів , стосовно роботи фінансового сектору під час особливого стану. Деякі з документів мають поважний вік, а є й такі, що підготували цьогоріч, коли навіть натяку ще не було на особливе положення.

Так в оприлюдненому документі зазначено 12 документів, які за необхідності НБУ активізує єдиною постановою. Всі вони передбачають спеціальний порядок для купівлі-продажу валюти, грошових перерахувань, валютного контролю, організації готівкового обігу, інформаційної системи і навіть закриття банків або введення для них обмежень. Однак, слід зазначити, що у переліку більшість документів стоять з позначкою «зі змінами».

Як пише видання UBR, для кожної з сфер вже існував свій порядок адже документи про особливий порядок ухвалювали у великій кількості під час помаранчевої революції та мало хто глибоко знайомий зі змістом цих документів, частина яких має гриф «таємно» або має лише службовий доступ. Тепер серед іншого вже і без того незнайомі для загалу постанови та порядки мають зміни.

«Скільки-небудь повна інформація публікувалася в відношенні тільки одного такого документуа. Це постанова НБУ №444, яку підписав в розпал революційного руху в 2004 році Арсеній Яценюк, який на той момент був першим заступником голови Нацбанку. Документ мав на увазі закриття в країні всіх банків з іноземним капіталом і концентрацію всієї готівки в сховищах Нацбанку, а також безліч інших неординарних заходів. Він мав великий резонанс на фінансовому ринку і в суспільстві», - повідомляє UBR.

Однак, серед вказаних у постанові положень про особливий стан є й документ, який було ухвалено у травні 2018 року, отже до особливого стану готувався і діючий склад НБУ. Так вже у поточному році Нацбанк ухвалив положення про організацію готівкового обігу і введення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період.

Отже НБУ готовий зреагувати на загрози під час воєнного стану але скоріш за все це знову будуть заходи націлені на безпеку інтересів самих банкірів.

Повний перелік нормативно-правових актів стосовно роботи НБУ у особливий період можна побачити за посиланням: https://bank.gov.ua/document/download?docId=82768260.

Читайте на Фінансовому Майдані:

Куди більше: закон про «Спліт» посилить регуляторну монополію НБУ

Новая схема: журналисты рассказали, как украинцев будут лишать имущества за долги

Рожкова розповіла, чому українці не витягують кредитне ярмо

Допомогти фінансовому майдану

Ми постійно проводимо акції, які вимагають фінансування. Якщо у вас немає можливості підтримати наші акції участью, підтримайте нас фінансово.

ЗРОБИТИ ВНЕСОК

ПОШИРЮЙ ІНФОРМАЦІЮ-ДОПОМОГАЙ ІНШИМ!

Розповідай про нас друзям – можливо саме ця інформація допоможе їм у вирішенні проблем із банком!

поділитися в:

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.