• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

«Я уеду жить в Лондон»: Гонтарева категорически отказывается ехать на допрос в Украину

Только в 2019 году Гонтареву уже трижды вызывали в ГПУ на допрос, но безуспешно. Она продолжает апеллировать, тем, что живет в Лондоне и в Украину ехать не собирается.

«Жду их в Лондоне»

То что Валерия Гонтарева фигурант уголовных производств ни для кого уже не секрет, но как и прежде экс-глава НБУ успешно избегает всех вытекающих из этого последствий.

Уже какой месяц следователи ГПУ ждут ее на запрос, но экс-руководительница Нацбанка игнорирует повестки и даже открыто заявляет о том, что не намерена ехать в Украину на допрос. Все эти заявления она делает в Лондоне, куда выехала вскоре после того, как официально покинула пост главы НБУ. Она уверяет, что не причастна к хищению 150 миллионов гривен при участи компании ICU, которое и расследуют сейчас правоохранители.

«Я уже им сообщила, что работаю и живу в Лондоне, поэтому они знают мой адрес и могут присылать мне все иски или приехать ко мне в Лондон. Жду их в Лондоне, если они хотят меня увидеть», - прокомментировала изданию Page она очередную повестку, согласно которой она должна явиться в ГПУ на допрос 12 августа 2019 года.

Имеет виды?

Напомним, что ранее журналист Александр Дубинский заявил, что ему стало известно о том. Что Гонтарева подала пакет документов на ПМЖ в Великобритании.

"Как сообщают мне небезразличные патриоты, некая Валерия Гонтарева подала документы в миграционную службу для выезда на ПМЖ в Великобританию. Доблестные работники Миграционной службы, следуя инструкциям, отправили запросы в СБУ и Нацполицию на предмет отсутствия/наличия ограничений для таких действий. Не менее доблестные работники правоохранительных органов задали такой же вопрос работникам Национального банка Украины", − сообщил он.

Блогер также напомнил, что Гонтарева, согласно действующему законодательству не имеет право отравляться на ПМЖ в другие страны в течении 5 лет из-за того, что имела доступ к государственной тайне.

Читайте также на сайте "Финансовый Майдан":

Банкіри розповіли про те, чи буде лихоманити долар восени та за що відповідає НБУ

Гонтарева заявила, що не була на допитах стосовно ОВДП (ВІДЕО)

Головні юристи Ради назвали закон про Кредитний реєстр неконституційним

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.