• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

ФГВФЛ судился с НБУ и отсудил 227 миллионов

Так закончился судебный спор по банку Базис. Который связывают с Арсеном Аваковым.

Согласно судебному решение от 8 октября, ФГВФЛ отсудил у Нацбанка возмещение ущерба, нанесенного в результате ликвидации банка Базис, которая была отменена спустя время в судебном порядке.

Сумма компенсации составила 227 млн гривен и согласно документам соответствует требованиям недовольных кредиторов к ФГВФЛ.

Напомним, что 20 апреля 2012 года НБУ ввел временную администрацию в банк Базис, а 23 августа лишил его лицензии и начал процедуру его ликвидацию.

Уже в 2014 году Окружной админсуд Киева, Киевский апелляционный админсуд и Высший админсуд отменили решение Нацбанка об отзыве лицензии у Базиса.А в 2015 году Высший админсуд отменил регистрационные записи о ликвидации юрлица банка.

Читайте также на сайте "Финансовый Майдан":

«Нападение на Национальный банк и его независимость»: Гонтарева прокомментировала инициативу Дубинского о создании ТСК (ВИДЕО)

Дубинский не сдается: в Раде появился еще один законопроект о ТСК

Рожкова рассказала, что будет делать НБУ с «Приватбанком»

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.