Доки депутати приймають закони, які нібито мають повернути довіру у відносини клієнтів та банків, самі українці на справі демонструють реальне відношення до банкірів. Згідно до останніх статистичних даних заощадження українців значно скоротились і справа тут не лише в тому, що через недосконалу роботу НБУ українці стали біднішими ніж до того, як гривня обезцінилась у три рази.
Безумовно у доларовому еквіваленті доходи громадян України значно скоротилися але не менш позицій втратив і рівень довіри українців до банків.
Так згідно до останніх даних Державної служби статистики, які було оприлюднено 3 липня приріст грошових вкладів та заощаджень в цінних паперах у 1 кварталі 2018 року склав -579. І це не єдиний показник зі знаком «мінус»: нагромадження нефінансових активів та приріст фінансових активів склали -9167 та -12813.
Як бачимо бідніємо на очах і зовсім не довіряємо банкам але на останнє існують об’єктивні причини. Адже незважаючи на те, що вони вкрали під час банкопаду мільярди заощаджень українців, на сьогоднішній день держава не докладає жодних зусиль для того, щоб на законодавчому рівні захистити та убезпечити українців від банківського свавілля. Законопроекти про посилення прав вкладників та захист інтересів позичальників, які було внесено до Верховної Ради, було неофіційно затавровано, як неприйнятні. Натомість усі законодавчі ініціативи, які стосуються захисту інтересів банкірів без значних складнощів потрапляють на голосування і у результаті набувають чинності.
Недовіра у сукупності з наслідками так званих гривнєпаду та банкопаду призводить до того, що лише за квартал заощадження українців скоротились на 22 мільярди гривень. Це можна важити реальною оцінкою дій тих, хто відповідає за фінансову стабільність країни та її громадян, а усі підвищення зарплатні та пенсій – це намагання приховати власні прорахунки та помилки, «додавши» лише частину того, чого раніше позбавили.