• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

приєднатися до нас
Безнадійний борг: Мінфін не встиг зареєструватися, як кредитор «Фінанси і кредит»

Мінфін та Фонд гарантування вкладів не можуть порозумітися. Кожен з них намагається покласти провину за значні матеріальні втрати , які заборгував мінфіну славнозвісний банк «Фінанси та кредит».

Про те, що банк Фінанси і кредит має борги не лише перед Нацбанком але й перед Міністерстом фінансів України стало відомо випадково. Під час розгляду справи №910/14465/17 у Великій палаті Верховного Суду стало відомо, що співробітники мін’юсту прострокували подання заяви про включення їх до реєстру кредиторів банку «Фінанси і кредит» і тому не мають законного підґрунтя для того, щоб претендувати на кошти отримані ФГВФО від розпродажу майна цієї фіну станови. Провину за таку свою халатність у Мінфіні намагаються перекласти на ФГВФО, звинувачуючи його у тому, що він письмово не повідомив про початок ліквідації банку «Фінанси і кредит». Однак, не виключено, що за таким перекладанням провини приховується недосить прозорі наміри.

«ФГВФО робить офіційну заяву (зазвичай на своєму сайті) про старт ліквідації, після чого включається таймер. Всі, кому «Фінанси і Кредит» були щось винні, за 30 днів мали подати відомості, і їх було внесено в реєстр. Так що помилка Мінфіну очевидна. А може і того гірше - корупційний зговір. У будь-якому випадку потрібно відкривати кримінальну справу стосовно відповідальних осіб міністерства і залучати їх до відповідальності за халатність і зловживанням службовим становищем. За це дають до 5 років тюремного ув'язнення, плюс відшкодування прямих матеріальних збитків, який тут може бути просто колосальним », - повідомив у інтерв’ю UBR.ua старший партнер адвокатської компанії« Кравець і партнери »Ростислав Кравець.

Справа, завдяки якій стало відомо, про таку досить грубу помилку чиновників, стосувалася визначення підсудності, тому не мала інформації про суму заборгованості Фінансів і кредит перед Міністерством фінансів.

На сьогодні відомо, що фінансова установа, яка належала олігарху і народному депутату Костянтину Жеваго має борги перед НБУ у сумі 5 млрд гривень, до яких за несподіваних обставин додалися чи не безнадійно втрачені борги перед Мінфіном.

Окрім цього банк звинувачують у виведенні валюти за межі країни. На сьогоднішній день у даній справі ДФС вимагає стягнути з «винуватців» 1,3 млрд грн пені до бюджету України.

Слід зазначити, що «Фінанси і кредит» вже одноразово викривали у непрозорих схемах, які дозволили ще до ліквідації банку «засвоїти» гроші виділені на рефінансування, а також через підставні кредити вивести активи банку та залишити у розбитого корита численних справжніх кредиторів банку. Відомо, що такі «чорні» справи «Фінансів» чомусь вперто не помічали у НБУ, тому не виключено, що їм могли підігравати і на більш високому рівні, адже останнім часом влада працює за принципом «Україна – для банкірів».

Читайте на "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":

Українці вимагають ветувати законопроект 6027-д

Позив проти НБУ: що принесе позичальникам перемога?

Фінансовий моніторинг чи як «приручити» банк?

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.