• (067) 506 73 78

 • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

З 23 лютого від безвиході вийшли на вулицю під стіни Національного банку України, люди, які стали заручниками валютних кредитів.

Вдень і вночі жили на вулиці Інституцькій перед головним входом у будівлю НБУ. Люди самоорганізувались, забезпечували себе та побратимів теплом, їжею, підтримкою та вірою в перемогу. Весь шлях закону «1558-1» вони супроводжували під стінами НБУ. 158 днів позичальники змінювали один одного, стояли за одну мету – вирішити найгарячішу проблему свого життя, в яку загнала їх політика можновладців – проблему валютних кредитів. Багато разів майдан спробували скомпрометувати, розігнати під різними «брудними» приводами. Проте Люди вибороли своє право «голосу». Всі регіони України приймали участь у акції. Було розписано графік перебування на майданчику. З усієї країни люди приїзджали задля підтримки один одного і своїх сімей. Під час акції проходили мирні мітинги перед будівлями ВР та АП. Велася робота із депутатами, у Комітетах ВР, із Громадською радою при НБУ тощо. Активісти "Фінансового майдану" провели безпрецедентну акцію , де оголосили Голодування в знак підтримки Законопроекту № 1558-1 .

Під час боротьби Активісти Фінансового майдану намагаються в будь-який спосіб донести важливість вирішення проблеми в тому числі голодуванням.

Так під стінами ВР вони розташували свій майдан. Позичальники рішуче діяли заради однієї мети – вирішення проблеми, до якої призвели безвідповідальні дії влади та керівництва країни. Завдяки сміливості і відчайдушності людей Законопроект «1558-1» був проголосований в третьому читанні.

19 лютого 2016 року , по всій Україні проходила акція - "Геть з України"!!!
Акція проти роботи банків країни-агресора !

По всій країні люди вийшли висловити своє ставлення до роботи "Альфа-банку" на території України.
У Ровно, Києві, Харкові, у Львові, Маріуполі, Житомирі, Запоріжжі та інших містах України позичальники заблокували роботу банків Російської федерації.

Під наступними гаслами люди відстоювали свою країну і супроводжували акцію!
"Геть з України"!

Вже більше 50 000 підписів зібрано за перші тижні акції «Народний імпічмент»!

Акція є мирною та неполітичною, мета якої - захистити простих українців від результату діяльності і «свавілля» Нацбанку.

Всі зібрані підписи на підтримку акції «Народний імпічмент» будуть спрямовані в міжнародні організації, щоб таким чином звернути увагу західних партнерів на безвідповідальну діяльність взагалі НБУ і зокрема його керівника, а також акцентувати участь громадян України в розвитку власної країни.

Ми, як організатори Акції, намагаємось домогтися народу захистити свої права на законодавчому рівні. Ми впевнені, що Валерія Гонтарева на посаді глави Нацбанку навмисно проводить політику, спрямовану на знищення української банківської системи.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

 1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

  1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

  2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

  3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

  4. створити реєстр валютних позичальників;

  5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

  1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

  2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

  3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

 1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.