• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Українці вимагають ветувати законопроект 6027-д

Зовсім недавно народні депутати після довгих невдалих спроб таки прийняли законопроект 6027Д. Більше року цю зухвалу ініціативу стримував «Фінансовий Майдан» та інші громадські активісти, якім дійсно не байдуже на те, що чекає нас у майбутньому.

Але така жадана для влади законодавча ініціатива вносилась у Раду з суто «формальними» змінами знову і знову. Концепт цього законопроекту дає чітке розуміння того, задля кого так старалися «народні», а насправді про-олігархичні обранці.

Між інтересами банкірів та позичальників 6027-д ставить ще більший знак нерівності і він не на користь тих, хто брав кредити.

«Тепер кредитор - це істина, яка не потребує доказів, і звільнена від судів і розглядів», - пише автор Петиції, яка з’явилася у день ухвалення законопроекту.

За його словами українці саме в цей день проспали частину своїх прав і в майбутньому такі втрати можуть відобразитися навіть на тих громадянах, які не мають боргів перед банками.

«Зараз багато, які читають цей текст, позлорадствують - "а нєфіг було нагоребати кредити". Я не буду їм нагадувати, що будь-яка послуга повинна бути якісною та безпечною для споживача, тому що вони все одно не зрозуміють. Я лише нагадаю, що існує поняття "аналогія права", а значить, слід чекати драконівських методів і в інших "видах" боргів. Наприклад, комунальних. Або "за розписками". Або ще якимось. Ви, злостивці, точно впевнені що до кінця життя у вас не виникне боргів?», - пише Вадим Шебанов.

Він радить юристам перегледіти свою судову практику адже цей закон застосовуються навіть до договорів, які було укладено о його прийняття.

«Хоч це і класичний абсурд - все ми вчили що "закон зворотної сили не має". Але депутати цього не вчили, тому їм плювати», - пише активіст.

Він нагадує, що скоро буде ухвалено закон «Про валюту», який зіграє чергову не найліпшу роль у долях позичальників, скасувавши валютні ліцензії заднім числом.

«Ну от так. Тепер ідіть далі в море купатися і грядки на дачі копати. Скоро ви з них повернетеся кріпаками», - резюмує Шебанов.

Петицію про ветування законопроекту 6027Д підписали 587 осіб. До кінця збору підписів залишилось 90 днів.

Віримо, що знайдеться 25 000 українців, які не бажають ставати кріпаками самі і готові врятувати від такого майбутнього своїх нащадків.

Залишайте свої підписи ТУТ: https://petition.president.gov.ua/petition/45746

Читайте на "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":

Заощадження українців продовжують скорочуватися на мільярди

У НБУ заявляють про перезавантаження банківської системи

Генпрокуратура раптово відмовилась від претензій до позичальників одного з банків

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.