• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Заощадження українців продовжують скорочуватися на мільярди

Доки депутати приймають закони, які нібито мають повернути довіру у відносини клієнтів та банків, самі українці на справі демонструють реальне відношення до банкірів. Згідно до останніх статистичних даних заощадження українців значно скоротились і справа тут не лише в тому, що через недосконалу роботу НБУ українці стали біднішими ніж до того, як гривня обезцінилась у три рази.

Безумовно у доларовому еквіваленті доходи громадян України значно скоротилися але не менш позицій втратив і рівень довіри українців до банків.

Так згідно до останніх даних Державної служби статистики, які було оприлюднено 3 липня приріст грошових вкладів та заощаджень в цінних паперах у 1 кварталі 2018 року склав -579. І це не єдиний показник зі знаком «мінус»: нагромадження нефінансових активів та приріст фінансових активів склали -9167 та -12813.

Як бачимо бідніємо на очах і зовсім не довіряємо банкам але на останнє існують об’єктивні причини. Адже незважаючи на те, що вони вкрали під час банкопаду мільярди заощаджень українців, на сьогоднішній день держава не докладає жодних зусиль для того, щоб на законодавчому рівні захистити та убезпечити українців від банківського свавілля. Законопроекти про посилення прав вкладників та захист інтересів позичальників, які було внесено до Верховної Ради, було неофіційно затавровано, як неприйнятні. Натомість усі законодавчі ініціативи, які стосуються захисту інтересів банкірів без значних складнощів потрапляють на голосування і у результаті набувають чинності.

Недовіра у сукупності з наслідками так званих гривнєпаду та банкопаду призводить до того, що лише за квартал заощадження українців скоротились на 22 мільярди гривень. Це можна важити реальною оцінкою дій тих, хто відповідає за фінансову стабільність країни та її громадян, а усі підвищення зарплатні та пенсій – це намагання приховати власні прорахунки та помилки, «додавши» лише частину того, чого раніше позбавили.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.