Екс-голова НБУ набула чималої слави тим, що намагалася впливати на судові органи. Її лист до верховного судді України став підставою для кримінального проводження, розпочатого ГПУ за заявою активістів. Але на превеликий жаль протеже президента так і залишилась непокараною, за ці та інші противоправні дії, бо Генеральна прокуратура не знайшла складу злочину у її діях.
Можливо саме тому, державні органи продовжують хоч і публічно але все ж таки тиснути на представників «Феміди», загострюючи увагу на справах, які ставлять під сумнів саме законність дій ФГВФО та НБУ.
Так днями ФГВФО опублікував на своєму сайті прес-реліз, у якому висловив занепокоєння через нібито безсистемний підхід органів судової влади до справ, які стосуються визнання банків неплатоспроможними. У Фонді зазначають, що ці справи достатньо довго розглядаються у судах і закидають недотримання порядку при розгляді деяких з них. Зазначається, що до деяких з судових процесів не залучають фонд, як одну з сторін.
Саме на такому підґрунті ФГВФО вирішив звернутися з клопотання до про передання справ до Великої Палати Верховного Суду.
« Адже тільки за тими банками, справи яких на сьогодні розглядаються у Верховному Суді, Фонд гарантування виплатив вкладникам понад 8 млрд грн. Передання справ дозволить мінімізувати ризики їх упередженого розгляду та пожвавить розгляд цих питань, які вже роками перебувають в провадженні судів касаційних інстанцій», -пояснили у ФГВФО.
У своїй публічній заяві Фонд висловлю сподівання, що цей новий судовий орган не буде розглядати справи, які стосуються оскарження рішень про визнання банків неплатоспроможними, «за закритими дверима».
«Саме така ситуація склалась у справі ПАТ «Радикал Банк» (№826/24203/15), по якій ухвала Верховного Суду від 2 липня 2018 року про призначення справи до розгляду на 4 липня 2018 року (без виклику сторін в порядку письмового провадження) лише 4 липня 2018 року з’явилась у Єдиному державному реєстрі судових рішень. При цьому вказану ухвалу Фонд гарантування ще до сьогоднішнього дня не отримав. Як наслідок, цього ж дня справа була розглянута по суті, прийнято рішення про відмову в задоволенні касаційної скарги НБУ та залишення в силі рішень судів попередніх інстанцій про скасування рішення НБУ щодо неплатоспроможності», - заначає ФГВФО.
Отже, у ФГВФО у данному випадку також вбачають не власні недопрацювання і заявляють, що подібні випадки неприпустимими та є такими, що дискредитують роботу новоствореного судового органу, покликаного забезпечити відкритий та прозорий порядок призначення та розгляду судових справ, а також справедливе та неупереджене їх вирішення.
Таке своє обурення і критику на адресу содових органів обґрунтовують захистом інтересів вкладників і кредиторів збанкрутілих банків, замовчуючи те, що таке явище, як воскресіння банків свідчить про недосконалу діяльність НБУ та ФГВФО під час так званого банкопаду.
Отже питання того, на якому етапі та хто значно притиснив інтереси кредиторів та вкладників залишається відкритим і згідно до діючого законодавства лише суд може визначити винних.
Читайте на "Фінансовий Майдан":
"Финансовый Майдан" требует от Президента ветировать законопроект № 6027-д
Власник українського банку у складі топ-500 найбагатших людей світу