• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

У ФГВФО наслідують Гонтареву: судам натякнули на незадоволення їх роботою?

Екс-голова НБУ набула чималої слави тим, що намагалася впливати на судові органи. Її лист до верховного судді України став підставою для кримінального проводження, розпочатого ГПУ за заявою активістів. Але на превеликий жаль протеже президента так і залишилась непокараною, за ці та інші противоправні дії, бо Генеральна прокуратура не знайшла складу злочину у її діях.

Можливо саме тому, державні органи продовжують хоч і публічно але все ж таки тиснути на представників «Феміди», загострюючи увагу на справах, які ставлять під сумнів саме законність дій ФГВФО та НБУ.

Так днями ФГВФО опублікував на своєму сайті прес-реліз, у якому висловив занепокоєння через нібито безсистемний підхід органів судової влади до справ, які стосуються визнання банків неплатоспроможними. У Фонді зазначають, що ці справи достатньо довго розглядаються у судах і закидають недотримання порядку при розгляді деяких з них. Зазначається, що до деяких з судових процесів не залучають фонд, як одну з сторін.

Саме на такому підґрунті ФГВФО вирішив звернутися з клопотання до про передання справ до Великої Палати Верховного Суду.

« Адже тільки за тими банками, справи яких на сьогодні розглядаються у Верховному Суді, Фонд гарантування виплатив вкладникам понад 8 млрд грн. Передання справ дозволить мінімізувати ризики їх упередженого розгляду та пожвавить розгляд цих питань, які вже роками перебувають в провадженні судів касаційних інстанцій», -пояснили у ФГВФО.

У своїй публічній заяві Фонд висловлю сподівання, що цей новий судовий орган не буде розглядати справи, які стосуються оскарження рішень про визнання банків неплатоспроможними, «за закритими дверима».

«Саме така ситуація склалась у справі ПАТ «Радикал Банк» (№826/24203/15), по якій ухвала Верховного Суду від 2 липня 2018 року про призначення справи до розгляду на 4 липня 2018 року (без виклику сторін в порядку письмового провадження) лише 4 липня 2018 року з’явилась у Єдиному державному реєстрі судових рішень. При цьому вказану ухвалу Фонд гарантування ще до сьогоднішнього дня не отримав. Як наслідок, цього ж дня справа була розглянута по суті, прийнято рішення про відмову в задоволенні касаційної скарги НБУ та залишення в силі рішень судів попередніх інстанцій про скасування рішення НБУ щодо неплатоспроможності», - заначає ФГВФО.

Отже, у ФГВФО у данному випадку також вбачають не власні недопрацювання і заявляють, що подібні випадки неприпустимими та є такими, що дискредитують роботу новоствореного судового органу, покликаного забезпечити відкритий та прозорий порядок призначення та розгляду судових справ, а також справедливе та неупереджене їх вирішення.

Таке своє обурення і критику на адресу содових органів обґрунтовують захистом інтересів вкладників і кредиторів збанкрутілих банків, замовчуючи те, що таке явище, як воскресіння банків свідчить про недосконалу діяльність НБУ та ФГВФО під час так званого банкопаду.

Отже питання того, на якому етапі та хто значно притиснив інтереси кредиторів та вкладників залишається відкритим і згідно до діючого законодавства лише суд може визначити винних.

Читайте на "Фінансовий Майдан":

"Финансовый Майдан" требует от Президента ветировать законопроект № 6027-д

Власник українського банку у складі топ-500 найбагатших людей світу

Позичальників одного з банків запросили на реструктуризацію

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.