• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Продавати іпотечні позики будуть по-новому

Окрім цінової політики зміниться і принцип формування пулів. Свої нововведення ФГВФ вже охрестив «удосконаленням».

Про новий підхід до реалізації кредитів громадян повідомили у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб. Зміни у першу чергу стосуються іпотечних позик, які продають через аукціони.

« На сьогодні через індивідуальні торги пройшло понад 10 тисяч іпотечних кредитів фізичних осіб, заборгованість за якими склала близько 26 млрд грн. Із них продано на індивідуальних торгах було 1,6 тисяч кредитів, заборгованість за якими склала близько 2 млрд грн. Середній рівень конверсії (співвідношення ціни продажу до балансової заборгованості) – 25%», повідомили у ФГВФО.

Основні зміни відбудуться у політиці та системі продажів активів. Так продаж права вимоги буде відбуватися через систему ProZorro вже з вересня поточного року.

Усі іпотечні кредити, які не вдалося з першого разу продати через голандський майданчик на наступні торги потраплять лише у складі пулів, якій буде складатися щонайменш з 10 лотів і вартувати від 30 мільйонів гривень. У разі якщо торги не відбудуться, то наступного разу буде сформовано пули вартістю від 100 мільйонів гривень.

Досить цікаво, що з’являться і певні зміни у принципі формування таких пулів. Згідно до повідомлення кредити будуть об’єднувати за спільними ознаками, такими як регіон, валюта, місце знаходження заставного майна та дата проведення торгів. Очевидно, що такі «зручні» пули напевно зацікавлять колекторські компанії, які мають інтереси у тому чи іншому регіоні.

Однак, мабуть почувши чимало критики на адресу своєї діяльності ФГВФО змінив максимальний поріг зниження вартості пулу під час торгів і відтепер вартість пулу зможе знизитися під час торгів максимум на 50%. Отже відтепер замість колектори будуть скуповувати кредити не за безцінь, а за півціни.

ЧИтайте на "МАЮ ПРАВО":

Негода о 6027-д: «Этим законом банкиры и депутаты хотят еще больше развязать руки беспределу» (ВИДЕО)

Світлана Саража про 6027д: «Невілюється уся позитивна судова практика на користь саме поручителів та позичальників»

Глава "Финансового Майдана": " Для тех кто взял ипотеку- этот закон убийственный, но не стоит расслабляться и остальным" (ВИДЕО)

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.