Вже скеровані певні запити на банківські установи з метою виявити рахунки ФОП, відкриті на фізосіб. А у майбутньому таке «плідне» співробітництво з банками планують поставити на потік.
Замголови ДФС Євген Бамбізов на своій сторінці в Facebook посилаючись на цікаву з його точку зору статистику, анонсував безперебійний обмін інформацією між ДФС та банківськими установами:
«Цікава статистика: з 1,9 мільйона самозайнятих осіб офіційні банківські рахунки відкрито лише у 964 тисяч - тобто, у половини. Чи означає це, що друга половина не користується послугами банків? Досвід і здоровий глузд доводять, що це не так. Просто значна частина підприємців для отримання плати за послуги або товари користується рахунками, які вони відкрили на себе ж як на фізосіб. Податківці про це знають - зрештою, всі ми купуємо товари через інтернет, - але перевірити усіх ФОП не маємо можливості.
За його словами, щоб справа зрушила з місця, ДФС має отримувати відомості про відкриття усіх без винятку рахунків, включаючи й рахунки фізичних осіб.
«Власне про це йшлося на сьогоднішній зустрічі з представниками банків. Податки повинні платити усі - і великий бізнес, і ФОПи. З цим банкіри згодні. Тож згідно з законом, ДФС направила банкам вимогу надавати інформацію по усім ФОП, які мають рахунки як фізособи. З цим масивом інформації ми будемо працювати задля залучення до адекватного оподаткування максимального кола ФОП. Надалі плануємо налаштувати безперервний обмін інформацією з банками. А тому, фізособи-підприємці, зверніть увагу на повноту декларування ваших доходів вже зараз!», - заявив Бамбізов.
На таку заяву чиновника вже відреагували українці, зауваживши, що основні втрати бюджет зазнає точно не від ФОПів.
«Мабуть вже все добре з великими ухилянтами від сплати податків, вже навели лад із офшорами, скрутками, тінню у агросекторі і час взятися за малий бізнес?», - пише у коментарях на сторінці Бамбізова Олег Гетьман. Люди не приховують свого незадоволення тим, що вимушені будуть надавати роз’яснення по приватних рахунках, якими найчастіше користуються, як електронними гаманцями.
«Якого закону? Взагалі вже з глузду з'їхали. Чому я повинна пояснювати кожну копійку на моєму ЛИЧНОМ рахунку? Приклад: позичила готівкою подрузі гроші, а вона хоче повернути мені їх на карту, тому що далеко. Ось сидимо і думаємо, хоч WU відправляй. Зате "безробітні", ганяють тисячами за картковими рахунками - нікого не хвилюють. Чесно заробляєш, чесно платиш податки до копійки, вчасно декларації подаєш. І не фільчиної грамоти. І на тобі, ще й до особистих грошей доковирюються. Противно вже!», -пише Ірина Хохловська.
Отже вчергове замість того, щоб йти у наступ на тіньові схеми олігархів та казнокрадів, унеможливлювати офшори чиновники «погрожують» тим, хто намагається вижити в умовах загального зубожіння та створеної руками казнокрадів фінансової кризи. А банки у цей час замість того, щоб надавати якісні фінансові послуги українцям, виконую функцію тих, хто збирає на клієнтів «компромат».
Читайте на "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":
НАБУ через суд заставили открыть дело против Гонтаревой (ПОСТАНОВЛЕНИЕ СУДА)
Стало відомо, яку інформацію ФГВФО буде передавати у кредитний реєстр НБУ