Фонд гарантування вкладів продовжує схиляти позичальників до реструктуризації заборгованостей на своїх кабальних умовах. Нагадуючи про те, що безумовно усі нереструктирузовані борги будуть продані факторинговим компаніям, через аукціони.
У відомстві зауважують, що усі хто не скористався нагодою реструктуризувати борг, якщо його борги ще не потрапили на аукціон мають останній шанс.
«Фонд гарантування вкладів фізичних осіб нагадує - поки кредит не торгувався на аукціоні позичальники, що заборгували банку, ще мають шанс реструктуризувати його. Для цього достатньо звернутись до банку, що ліквідується. Ті хто цього не зробить можуть зіпсувати свою кредитну історію і мати проблеми з одержанням нової позики в будь-якому українському банку", - йдеться в повідомленні ФГВФО.
Операція реструктуризація
Ось таке прев’ю для валютних позичальників з’явилося на сайті Фонду гарантування вкладів 11 вересня 2018 року під управляючою враження назвою « 8 тисяч іпотечних позичальників банку «Надра» ще можуть виправити свою кредитну історію». Чи варта така пропозиція уваги і що під виглядом реструктуризації пропонують іпотечним позичальникам, стає зрозуміло, якщо зазирнути в умови реструктуризації запропонованої ФГВФО.
Отже згідно до викладених Умов у період реструктуризації сплачуються наступні платежі:
По перше, фізична особа - боржник має сплатити не пізніше наступного дня після укладання додаткового(их) договору(ів) не менше ніж 10 % від суми її кредитної заборгованості, розрахованої станом на дату звернення фізичної особи - боржника до банку щодо реструктуризації (далі – Початковий платіж). По друге, щомісячна сплата основного боргу та/або нарахованих до дати реструктуризації процентів, комісій (далі – щомісячний платіж); По-третє щомісячна сплата процентів, комісійних винагород за кредитним договором, нарахованих у період реструктуризації (здійснюється окремо від щомісячного платежу). Розмір процентної ставки за користування кредитними коштами складає 0,01% річних.
Для більшої переконливості у ФГВФЛ є формула розрахунку щомісячного платежу для тих, хто наважився на реструктуризацію.
За умови, що позика була валютною, у деяких випадках ці 10 відсотків першого внеску - можуть складати майже третину від гривневого еквіваленту тіла позики на момент укладання кредитної угоди. А вам грубо кажучи потрібно буде сплатити, ще 10 разів по 10. А окрім тіла ніхто не скасовував процентні ставки, пені та штрафи.
Отже зрозуміло, що той хто брав кредит за курсом у три рази нижчим навряд чи за ці роки відповідно підвищив утричі свій дохід та зможе виплачувати суму у три рази більшу і ось таке замкнуте коло, яке чомусь так не хочуть розривати можновладці.
Аукціон щедрості
У ФГВФЛ своїми прогнозами в чергове підтверджують безперспективність вирішення питання валютних позичальників адже якщо не реструктуризація, то аукціон, де ваші борги куплять з великою знижкою, яку чомусь ніколи не пропонують самим позичальникам, а навіть навпаки унеможливлюють їх участь у таких розпродажах.
А ось фінансовим компаніям вдається отримати просто надзвичайно щедрі пропозиції і вони викуповують борги у ФГВФО у кілька разів дешевше від їх собівартості. На превеликий жаль можна констатувати. Що у сучасних реаліях аукціони де реалізовують майно позичальників чи не самий зручний спосіб скуповувати чуже майно задарма, а ФГВФО перетворюється ц цій брудній грі на зручний інструмент. Це підтверджують і данні наведені у вищезгаданому пресс-релізі ФГВФО
«Нагадаємо, індивідуальний продаж іпотечних кредитів фізичних осіб Фонд гарантування розпочав восени минулого року. Загалом з усіх банків через індивідуальні торги пройшло понад 10 тисяч іпотечних кредитів фізичних осіб, заборгованість за якими склала близько 26 млрд грн. Всього за 2018 рік було реалізовано більше 2 тис. лотів іпотечних кредитів на загальну суму 732 млн грн, що в середньому становить близько 24% балансової вартості», - зазначається у повідомленні.
Адже, якщо відштовхуватися від вказаних 24%, то очевидно, що торгують далеко не в інтересах кредиторів банків, а така щедрість по відношенню до валютних позичальників цілком можливо і взагалі вирішила би проблему боргів за валютними іпотеками, а їх за даними самого ж фонду 90% від загальної кількості іпотечних кредитів.
Читайте на сайті "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":
В Уряді заговорили про дефолт: хто винен?
Юлия Сало: "Мы отдаем себе отчет, что наши вопросы не собирается решать никто"
«Пощастило»: банк реструктуризував борг позичальнику на 15 років