• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Нацбанк ініціював перевірку судді, який усунув Рожкову від роботи у НБУ

У НБУ вчергове ставлять під сумнів об’єктивність Феміди і трактують содові рішення виключно у власних інтересах. Так у Національний банку України відмовився виконувати рішення Дарницького районного суду міста Києва та усувати від виконання обов’язків зам голови НБУ Катерину Рожкову.

Більше того у регуляторі заявили, що такі судові рішення можуть заблокувати роботу НБУ- у який спосіб у повідомленні не уточнюються. НБУ запевняє, що про це рішення чують у перше і досі не бачили його у очі, а дізналися про нього із відкритих джерел. Виконувати не збираються, а мають намір оскаржити у суді. На цьому керівництво НБУ не має наміру зупинятися і вже готує скаргу на суддю, який «насмілився» прийняте таке неприємне для Катерини Рожкової рішення. Так Вищу палату правосуддя Нацбанк має намір попросити провести перевірку відносно судді, який ухвалив це рішення, на факт таких порушень, як дисциплінарний проступок та кримінального правопорушення.

"Національний банк не отримував від Дарницького районного суду Києва будь-яких рішень щодо обмежень у виконанні Катериною Рожкової повноважень заступника голови, і таким чином не має ніяких підстав для прийняття будь-яких відповідних заходів. Відповідно до частини другої статті 157 Цивільного процесуального кодексу України, ухвали про забезпечення позову не можуть бути виконані до їх направлення судом, який виніс відповідну постанову, особам, яких такі рішення стосуються ", - сказано у повідомленні НБУ, на яке посилається видання РБК Україна.

Нагадаємо, що раніше не погоджувалася з роботою судових органів голова Національного банку Валерія Гонтарева і через лист, який адресувала голові Верховного Суду, вона намагалася натиснути на судові органи. Те, що лист попередньо має елементи тиску заявляв у ЗМІ Прокурор Владислав Куценко.

І цього разу в НБУ Натякають на недосконалу роботу суддів.

"Національний банк відзначає, що ці обставини ще раз наочно підтверджують необхідність завершення розпочатої судової реформи для запобігання корупційного використання судової системи як інструменту політичного тиску на органи державної влади", - йдеться у відповіді НБУ.

У який спосіб це судове рішення здійснює політичний тиск Нацбанк не пояснює, як і не коментує жодним чином позиві вимоги народного депутата Ігора Луценко. Отже НБУ дійсне керівництво НБУ навіть зі зміною голови продовжує лобіювати лише інтереси команди Гонтаревої і ігнорує проблему корупції у власних кабінетах. Нацбанк заступається за чиновницю, яку неодноразово звинувачували у вбивстві «Платинумбанку», сприянні Гонтаревій у реалізації її «програм» та необґрунтованій допомозі банкам з російським капіталом.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.