• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Голова "Фінансовий Майдан": "Для тех кто взял ипотеку- этот закон убийственный, но не стоит расслабляться тем, кто не успел этого сделать"

Сегодня активисты и общественные деятели провели пресс-конференцию в ходе которой попытались донести до общественности все опасности и угрозы, которые скрывает в себе законопроект №6028-Д.

-Два с половиной года делали все возможное и невозможное, чтобы этот законопроект не вышел из стен Верховной Рады. Он несколько раз менял название. Отправляли его и на доработку в комитеты и на доработку к депутатам и меняли авторский состав. Изначально этот законопроект носил название «О восстановлении доверия между банками и заемщиками,- - говорит глава ГО Всеукраїнський рух «Фінансовий Майдан» Юлия Сало.

По словам Юлии Сало под красивым названием закона скрывается узаконивание рейдерства против граждан Украины и против малого и среднего бизнеса.

- На сегодняшний день этот закон находится на подписи у Президента. Если Президент подписывает этот закон, то уже до нового тысячи семей заемщиков будут встречать новый год на улице. Этот закон нарушает конституцию Украины,

И это в довесок к тому, что в стране и так царит разгул незаконных нотариусов, коллекторов и постоянные выселения

- На данный момент, Все что раньше делали и так грубо говоря незаконные бандформирования в нашей стране ранее узаконивается в этом законопроектом. Для тех кто взял ипотеку- этот закон убийственный, но не стоит расслабляться тем, кто не успел этого сделать, - отмечает Юлия Сало.

Через СМИ они не только пытались достучаться до украинцев, но и адресовали свои пояснения тем, кто в ответе за соблюдение Конституции Украины и несет бремя ответственности за соответствие законодательных актов основному закону Украины. Основная задача на сегодняшний день не допустить того, чтобы закон, перечащий Конституции вступил в силу и зависит это во многом от воли Президента Украины Петра Порошенко, которого и просят заемщики и общественные деятели наложить вето на закон №6028-д.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.