• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Банкіри розповіли про те, чи буде лихоманити долар восени та за що відповідає НБУ
Фото:https://finclub.net/

«Що буде з доларом далі?» - досить часто думають українці в останні роки. З острахом всі ми чекаємо навіть незначної зміни курсу валют адже за останні 4 роки досить добре відчули те наскільки від стабільності національної валюти залежить стабільність нашого життя.

Банкіри теж досить уважні до цього питання адже їх діяльність у великій мірі залежить від цього показника. Днями представники НБУ та банкіри прийняли учать у тематичному круглому столі , основною темою якого стало питання «Що буде з доларом восени?», який організувало видання «Фінансовий Клуб».

До обговорення цього важливого питання долучилися Олег Чурій, заступник голови Національного банку України; Сергій Мамедов, голова правління банку «Глобус», Наталія Шишацька, начальник управління казначейства Банку Форвард. Представник НБУ зробив чимало гучних заяв, серед іншого про відповідальність НБУ за стабільність курсу.

Основні тези та заяви замголови НБУ Олега Чурія, які пролунали під час цієї прес-зустрічі читайте у нашому сьогоднішньому огляді.

Про стабільність гривні

«У нас вже кілька років плаваючий курс. НБУ не відповідає за курс ні за законом, ні за Конституцією. Наше завдання - це досягнення цінової стабільності ».

«Ідея підтримки курсу невірна в корені. НБУ не друкує долари і євро. Ми можемо тільки впливати на попит і пропозицію на ринку, але, якщо попит набагато більше, ніж пропозиція, то наші резерви зараз обмежені для операцій. На підтримку курсу з 2011 по 2014 НБУ витратив $ 40 млрд, тоді як наш держборг $ 46 млрд. І до чогось хорошого це призвело? ».

«Хай дивляться, нехай хвилюються! Ми підтримуємо, що населення хвилюється, тому що ми не можемо впливати на курс ».

"У нас за останній місяць бізнес вивів близько $ 300 млн. За рік очікуємо, що буде $ 2,5-3 млрд. Це трохи вище нашого прогнозу, але це не є шоком для валютного ринку"

Про депозити та кредити

«Наша висока ставка є ефективним інструментарієм, який змушує банки платити більше за депозитами. Ми бачимо, що у нас є кореляція між нашою ставкою і ставкою по депозитах юросіб, які як правило короткі по термінах. У той же час по фізособам ми бачимо, що зараз ставки перебувають на тому ж рівні, що і півроку тому. Банки припинили знижувати ставки, коли ми почали цикл підвищення облікової ставки »

«Ми подумаємо, як ввести обмеження по тендерам рефінансування. Зараз ми можемо дати 3 млрд грн на тиждень. Можливо ми знизимо цей обсяг, щоб дати стимул банкам підняти ставки по депозитах »

«Все це призводить до того, що надлишкова ліквідність, яка у нас була на початку року – це 70 млрд грн на депсертіфікатах вже зменшилася до 23 млрд грн. Ця ліквідність неоднорідна, і ми не виключаємо, що скоро побачимо попит банків на кредити рефінансування »

Про валютні обмеження

«Ми знімаємо обмеження, коли є для цього можливість і, якщо вони не будуть негативно впливати на ринок. Зараз ситуація волатильна і у нас немає планів щодо зняття обмежень. Потрібно дочекатися позитивного сигналу від МВФ, потім подивимося »

Про кредити МВФ

«МВФ - формальна організація. Якщо вони оголошують про приїзд місії - це значить, що шанси на позитивний перегляд досить високі. Скоро дізнаємося. Наш прогноз, що вдасться домовитися з МВФ. І наш прогноз, що до кінця осені вдасться отримати транш до $ 2 млрд »

«Україна зможе вийти на ринок євробондів і розмістить довші бонди на $ 1,5 млрд і сподіваюся, більш дешеві. Але на це не тільки МВФ грає роль, але й ситуація на світових ринках, яка не сильно позитивна ».

Очевидно, що те, що хвилює українців хвилює НБУ у іншій мірі, тому не слід очікувати тог, що банкіри врахують попередні помилки і будуть орієнтуватися на проблеми пересічних українців, беручи на себе таку непомірну для них відповідальність за факапи у фінансовому секторі каїни. ВІДЕО ТУТ: https://www.youtube.com/watch?v=-27PO62T5Yo#action=share

Читайте також на "Фінансовий Майдан":

Вклади українців крадуть навіть після банкопаду

Поліція дізналась, як керівництво одного з банків «відмивало» гроші

Неучтенные миллионы долларов и проекты в Крыму обещают показать в переписке семьи Гонтаревой (Видео)

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.