• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

В НБУ заявили про прибутковий рекорд

Рік минає і вже саме час підводити підсумки та робити прогнози на новий. Саме це сьогодні і робили у НБУ. Там знову говорили про власні досягнення та успіхи.

Перша гучна заява, яка прозвучала із вуст керівництва Нацбанку стосувалася досить позитивних результатів у 2018 році та оптимістичних прогнозів на 2019.

Так Катерина Рожкова під час спілкування з пресою заявила, що у 2018 році у перше за 4 роки кризи банківський сектор став прибутковим. Згідно до оголошених нею даних прибуток за цей рік складає близько 14,8 млрд. гривень.

-За результатами 2018 року сектор отримає прибуток. З попередніми оцінками цей прибуток може стати рекордним за більш як 10 років, - заявила під час підсумкової прес-конференції Катерина Рожкова.

Заробити вдалося в основному за рахунок зростання прибутків від операцій та зниження відрахувань у резерви.

Також у регуляторі впевнені у тому, що і наступний рік буде прибутковим для банківського сектору. Однак зазначають, що є певні ризики один з яких – низька операційна ефективність окремих державних банків. Однак який саме державний банк відносять до аутсайдерів не уточнюють , як і не зазначають причини таких низьких показників.

Отже для банкірів криза, яка так сильно вдарила по кишенях українців дала нові можливості демонструвати неабиякі досягнення, щоправда на фоні попередніх суттєвих похибок.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.