В Україні всі знають, що ніщо так не єднає людей, як спільна біда. От і «Фінансовий майдан» з акції протесту проти свавілля влади перетворився на об’єднання громадян, які виступають проти знищення фінансової системи України і грабування народу руками чиновників. Всі ці люди, які стали один для одного підтримкою і допомогою, разом - велика сила, як здатна протистояти будь-яким лиходіям , в тому числі і підступним чиновникам, і нечистим на руку банкірам, і колекторам, яким закон неписаний.
Сьогодні «Фінансовому майдану» виповнюється 3 роки і не зайвим буде згадати, весь шлях, котрий довелось подолати за ці 36 місяців вкладникам, позичальникам та іншим громадянам, які долучились до нашого руху.
ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ?
В той час як у НБУ співали про реформи, долар просто-таки зірвався з ланцюга і першими його жертвами стали валютні позичальники, чиї кредитні забов’язання в один час почали рости, як на дріжджах. Усі розуміли, що цей непід’ємний для багатьох тягар призведе до тяжких наслідків і вирішили не втрачаючи часу виходити на захист своїх прав. Але влада не поспішала тоді й не поспішає досі позбавляти народ від валютного рабства та низки інших проблем безпоспосередньо пов’язаних з фінансовою кризою, яка уразила фінансову систему під час правління НБУ Гонтаревої.
Тоді й гостро стало питання, що формат акцій протесту вже замалий для того, щоб подолати ту нахабну байдужість до проблем українців з боку влади.
І наметове містечко розгорнуте в серці Києва перетворилося на справжній громадський рух однодумців. Вони не тільки пліч о пліч стояли на акціях протесту але й гуртом захищалися від нападів колекторів і інших випадків беззаконня.
- Разом ми виходили на багатотисячні акції протесту, цілодобово стояли на лютому морозі та в нещадну спеку, разом ми довели, що незламні і будь що не здаймося. Щирі, наполегливі, талановиті люди, які безкорисно жертвують власним часом, комфортом, деколи і репутацію заради встановлення справедливості – це головний скарб як України, - згадує голова ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан» Юлія Сало.
Силою «Фінансовий майдан» не побороти
На пам’яті «фінмайданівців» не один силовий розгін активістів, перший був у лютому 2015 року. Тоді здавалось ніхто не міг повірити, що після кривавого розгону Майдану нова влада набереться нахабства скерувати силовиків проти громадян. Але сталось у що не вірилось: нацгвардійці застосували силу до пікетувальників, а комунальники поспіхом знесли наметове містечко.
Після цього розгону став майдан під НБУ і простояв 158 днів. Тоді влада заявила, що цей розгін був несанкціонованим але про притягнутих за це до відповідальності і досі немає новин.
-Які моменти чи події закарбувались у вашій пам'яті за три роки Існування ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан»?
- Безумовно це намет як опорний пункт опору, абсолютно неймовірна робота в конфліктних ситуаціях. Як примудрялися пробиратися в ВР, в комітети. І закон прийняли, результат роботи є, ось тільки Президент все зіпсував, - розповідає один з учасників Фінансового майдану Дмитро Носов.
ОБРАЗА ВІД ПРЕЗДЕНТА
Образа на Президента має вагомі причини- саме він звів нанівець вже таку хоч не остаточну але перемогу. Але про це трошки пізніше…
«Всеукраїнський рух Фінансовий майдан» регулярно приймає участь не тільки у пікетах але й займається законотворчою діяльністю, керуючись принципом: «Хто, як не ми?».
Працюючи у цьому напрямку члени Громадської організації працювали у комітетах з представниками ВР України, НБУ та комерційних банків.
За останні три роки активістами була подана до Ради низка законопроектів, серед яких є вже затвердженні Верховною Радою. Але й тут все йшло не так гладко як хотілось би: влада спиралася тоді і досі оказує супротив.
Саме Президент, той хто гарантує захист Конституційних прав громадян, наклав вето на доленосний для валютних позичальників закон № 1558-1 «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті», який було прийнято у третьому читанні. Його вето не було подолано парламентарями і саме тому вирішення проблем позичальників уже майже рік «на паузі». Але це далеко не поодинока образа, яка була в бік «Фінансового майдану» з боку голови держави. Активісти були змушенні навіть захищатися від Президентських образ у суді.
Булі і інші приводи для акцій і протестів, так завдяки небайдужості і активній громадській позиції не була прийнята ціла низка зухвалих законопроектів, які лобіювали банківські інтереси і які намагалися неодноразово протягнути банківські лобісти.
ВСІ НАЙВАЖЛИВІШІ ЗУСТРІЧІ НЕ ВИПАДКОВІ
Але попри всі негаразди «Фінансовий майдан» не втрачає віри у світле майбутнє і кожен з членів об’єднання вдячний долі за те, що не залишила їх на самоті з проблемами, а навпаки дала надійну підтримку. Всі вони вірять в те, що досягнуть вирішення проблем, які поєднали тисячі українців
- Які проблеми потрібно вирішити, щоб «Фінансовий майдан» виконав свою задачу на всі сто відсотків?
- Для вирішення нашого питання потрібна широка роз'яснювальної робота як з позичальниками, так і з маючими інтерес до цієї теми. Методична роз'яснювальної робота в засобах масової інформації. Критично важлива маса людей намагаються відстояти свої права, - відповідає голова ГО «Наш час» та координатор ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан» в Харкові Вікторія Паскалова.
Трьохріччя ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан», як і будь який день народження трохи сумний і в той же час радісний день, в який прийнято обмінюватися тільки щирими побажаннями.
-Якщо поглянути на пройдений шлях, я можу сказати, що це якесь випробування, яке кожен для себе визначив на свій лад. Для кого то це була соломинка за яку він тримався. Хтось вирішував питання "Як далеко я можу йти?" Хтось цим годував своє бажання змін і змін. Дуже мудро сказано "всі найважливіші зустрічі - завжди випадкові". Побажати хочу всім швидше вирватися з цього фінансового рабства, побажати достатку, впевненості в своїх силах, віри в свої цілі на всьому шляху, - каже учасник «Фінансового майдану» Дмитро Носов.
На думку голови ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан» Юлії Сало ці три роки стали безцінним досвідом.
- Три роки тому ми не були юристами, банкірами, народними обранцями, правоохоронцями та працівниками Феміди. Сьогодні ми заткнемо за пояс багатьох представників цих професій – ми змушені займатися самоосвітою и робимо це завзято, - каже Юлія Сало.
Вона впевнена, що цей досвід допоможе досягнути найважливішої мети, а саме вирішити проблем всіх громадян України, які постраждали від фінансових махінацій.
- Вітаємо всіх з днем народження Громадської Організації «Фінансовий Майдан»! Бажаємо всім учасникам нашого руху незламного духу, терпіння, добробуту нашім родинам та ВІРИ у безумовну перемогу! Щиро сподіваємось на торжество справедливісті та здоровий глузд влади! – каже голова ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан» Юлія Сало.