• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Тридцять шість місяців боротьби: Фінансовому майдану виповнюється три роки

В Україні всі знають, що ніщо так не єднає людей, як спільна біда. От і «Фінансовий майдан» з акції протесту проти свавілля влади перетворився на об’єднання громадян, які виступають проти знищення фінансової системи України і грабування народу руками чиновників. Всі ці люди, які стали один для одного підтримкою і допомогою, разом - велика сила, як здатна протистояти будь-яким лиходіям , в тому числі і підступним чиновникам, і нечистим на руку банкірам, і колекторам, яким закон неписаний.

Сьогодні «Фінансовому майдану» виповнюється 3 роки і не зайвим буде згадати, весь шлях, котрий довелось подолати за ці 36 місяців вкладникам, позичальникам та іншим громадянам, які долучились до нашого руху.

ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЬ?

В той час як у НБУ співали про реформи, долар просто-таки зірвався з ланцюга і першими його жертвами стали валютні позичальники, чиї кредитні забов’язання в один час почали рости, як на дріжджах. Усі розуміли, що цей непід’ємний для багатьох тягар призведе до тяжких наслідків і вирішили не втрачаючи часу виходити на захист своїх прав. Але влада не поспішала тоді й не поспішає досі позбавляти народ від валютного рабства та низки інших проблем безпоспосередньо пов’язаних з фінансовою кризою, яка уразила фінансову систему під час правління НБУ Гонтаревої.

Тоді й гостро стало питання, що формат акцій протесту вже замалий для того, щоб подолати ту нахабну байдужість до проблем українців з боку влади.

І наметове містечко розгорнуте в серці Києва перетворилося на справжній громадський рух однодумців. Вони не тільки пліч о пліч стояли на акціях протесту але й гуртом захищалися від нападів колекторів і інших випадків беззаконня.

- Разом ми виходили на багатотисячні акції протесту, цілодобово стояли на лютому морозі та в нещадну спеку, разом ми довели, що незламні і будь що не здаймося. Щирі, наполегливі, талановиті люди, які безкорисно жертвують власним часом, комфортом, деколи і репутацію заради встановлення справедливості – це головний скарб як України, - згадує голова ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан» Юлія Сало.

Силою «Фінансовий майдан» не побороти

На пам’яті «фінмайданівців» не один силовий розгін активістів, перший був у лютому 2015 року. Тоді здавалось ніхто не міг повірити, що після кривавого розгону Майдану нова влада набереться нахабства скерувати силовиків проти громадян. Але сталось у що не вірилось: нацгвардійці застосували силу до пікетувальників, а комунальники поспіхом знесли наметове містечко.

Після цього розгону став майдан під НБУ і простояв 158 днів. Тоді влада заявила, що цей розгін був несанкціонованим але про притягнутих за це до відповідальності і досі немає новин.

-Які моменти чи події закарбувались у вашій пам'яті за три роки Існування ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан»?

- Безумовно це намет як опорний пункт опору, абсолютно неймовірна робота в конфліктних ситуаціях. Як примудрялися пробиратися в ВР, в комітети. І закон прийняли, результат роботи є, ось тільки Президент все зіпсував, - розповідає один з учасників Фінансового майдану Дмитро Носов.

ОБРАЗА ВІД ПРЕЗДЕНТА

Образа на Президента має вагомі причини- саме він звів нанівець вже таку хоч не остаточну але перемогу. Але про це трошки пізніше…

«Всеукраїнський рух Фінансовий майдан» регулярно приймає участь не тільки у пікетах але й займається законотворчою діяльністю, керуючись принципом: «Хто, як не ми?».

Працюючи у цьому напрямку члени Громадської організації працювали у комітетах з представниками ВР України, НБУ та комерційних банків.

За останні три роки активістами була подана до Ради низка законопроектів, серед яких є вже затвердженні Верховною Радою. Але й тут все йшло не так гладко як хотілось би: влада спиралася тоді і досі оказує супротив.

Саме Президент, той хто гарантує захист Конституційних прав громадян, наклав вето на доленосний для валютних позичальників закон № 1558-1 «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті», який було прийнято у третьому читанні. Його вето не було подолано парламентарями і саме тому вирішення проблем позичальників уже майже рік «на паузі». Але це далеко не поодинока образа, яка була в бік «Фінансового майдану» з боку голови держави. Активісти були змушенні навіть захищатися від Президентських образ у суді.

Булі і інші приводи для акцій і протестів, так завдяки небайдужості і активній громадській позиції не була прийнята ціла низка зухвалих законопроектів, які лобіювали банківські інтереси і які намагалися неодноразово протягнути банківські лобісти.

ВСІ НАЙВАЖЛИВІШІ ЗУСТРІЧІ НЕ ВИПАДКОВІ

Але попри всі негаразди «Фінансовий майдан» не втрачає віри у світле майбутнє і кожен з членів об’єднання вдячний долі за те, що не залишила їх на самоті з проблемами, а навпаки дала надійну підтримку. Всі вони вірять в те, що досягнуть вирішення проблем, які поєднали тисячі українців

- Які проблеми потрібно вирішити, щоб «Фінансовий майдан» виконав свою задачу на всі сто відсотків?

- Для вирішення нашого питання потрібна широка роз'яснювальної робота як з позичальниками, так і з маючими інтерес до цієї теми. Методична роз'яснювальної робота в засобах масової інформації. Критично важлива маса людей намагаються відстояти свої права, - відповідає голова ГО «Наш час» та координатор ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан» в Харкові Вікторія Паскалова.

Трьохріччя ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан», як і будь який день народження трохи сумний і в той же час радісний день, в який прийнято обмінюватися тільки щирими побажаннями.

-Якщо поглянути на пройдений шлях, я можу сказати, що це якесь випробування, яке кожен для себе визначив на свій лад. Для кого то це була соломинка за яку він тримався. Хтось вирішував питання "Як далеко я можу йти?" Хтось цим годував своє бажання змін і змін. Дуже мудро сказано "всі найважливіші зустрічі - завжди випадкові". Побажати хочу всім швидше вирватися з цього фінансового рабства, побажати достатку, впевненості в своїх силах, віри в свої цілі на всьому шляху, - каже учасник «Фінансового майдану» Дмитро Носов.

На думку голови ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан» Юлії Сало ці три роки стали безцінним досвідом.

- Три роки тому ми не були юристами, банкірами, народними обранцями, правоохоронцями та працівниками Феміди. Сьогодні ми заткнемо за пояс багатьох представників цих професій – ми змушені займатися самоосвітою и робимо це завзято, - каже Юлія Сало.

Вона впевнена, що цей досвід допоможе досягнути найважливішої мети, а саме вирішити проблем всіх громадян України, які постраждали від фінансових махінацій.

- Вітаємо всіх з днем народження Громадської Організації «Фінансовий Майдан»! Бажаємо всім учасникам нашого руху незламного духу, терпіння, добробуту нашім родинам та ВІРИ у безумовну перемогу! Щиро сподіваємось на торжество справедливісті та здоровий глузд влади! – каже голова ГО «Громадський рух «Фінансовий майдан» Юлія Сало.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.