• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Позичальникам НБУ підготував черговий законодавчий "сюрприз"

ГО Всеукраїнський рух «Фінансовий майдан» стало відомо, що наступного тижня до Верховної Ради України буде внесено законопроект «Про діяльність по керуванню заборгованістю».

Влада вже мабуть за звичкою продовжує готувати неприємні сюрпризи для народу і робить це на законотворчому рівні. Чергову порцію неприємностей для споживачів фінансових послуг цього разу підготував Національний банк України (НБУ). І знову представники провладної структури стали на бік банкірів. Відомо, цей законопроект повністю позбавляє одіозні вже для багатьох українців, у тому числі і позичальників, банки такої проблеми, як кредити , що не обслуговуються. Всі повноваження по стягненню безнадійної заборгованості згідно з законопроектом «Про діяльність по керуванню заборгованістю», про який раніше повідомили у НБУ, передадуться Компаніям по керуванню заборгованістю.

Основні положення

Новим законодавчим актом передбачено, що стягненням боргів тепер будуть займатися спеціальні компанії. Дослівно вони мають називатися: «Компанія керування заборгованістю». Створити таке ККЗ може хто завгодно, зареєструвавшись у реєстрі компаній фін послуг. Єдина умова - наявність установчого капіталу від 30 мільйонів гривень.

Слід зауважити, що цей законопроект стосується виключно банків, які досі працюють на фінансовому ринку України, а ось на банки-банкроти ця ініціатива не розповсюджується. Також виключенням стануть видані в зоні АТО і Криму NPL, кредити пов'язаним особам, а також «трансформаційний» кредитний портфель ПриватБанку.

Неприємні сюрпризи

Те, що Національний банк не поспішає хизуватися авторством цього законопроекту, насторожує і наштовхує, що вчергове слід очікувати неприємних нововведень.

Вже відомо, що ККЗ зможуть торгувати кредитними боргами без дозволу самих позичальників-боржників. Передбачено лише те, що позичальника будуть ставити у відомість про зміну власника боргу.

Всеукраїнський рух «Фінансовий майдан» підготує більш детальний лікнеп, як тільки Законопроект «Про діяльність по керуванню заборгованістю» буде опублікованний на сайті Верховної Ради України. Слідкуйте за новинами!

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.