• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Олігарху «вибачили» борг перед банком у мільярд гривень
Є така "добра" традиція в Україні робити за рахунок держави безмежно щедрі подарунки олігархам на новий рік. Цього року свій дарунок так мовити під ялинку отримав пан Ахмєтов.

У той час, як з позичальників майже силою вибивають те, що вони по суті не винні банкам, які нагріли руки на оскаженілому курсі валют, топовим олігархам «пробачають» мільярд борги перед державою. А ось з олігархами всі питання закриваються через суд. Так ще на початку літа «Ощадбанк» звернувся до суду з позовними вимогами до «Укртелекому» повернути борг по цінним паперам вартість в 1 мільярд гривень. Вже в серпні було зареєстровано зустрічний позов від компанії Ахметова. І тільки тепер стало відомо на чиєму боці опинилась Феміда.

Так буквально днями розголосу було надано рішення, яке суд прийняв ще у листопаді. Так Господарський суд Києва дозволив ПАТ «Укртелеком» не виплачувати 1 млрд грн за облігаціями, випущеними компанією на користь державного «Ощадбанку», анулювавши договір купівлі-продажу. Ні для кого не є таємницею, що власником цієї компаніє Рінат Ахмєтов, який неодноразово був оголошений найбагатшою людиною в Україні. Отже позбавившись від десяти знакового боргу відомий олігарх став на мільярд багатшим, а усі витрати, які виникли у наслідок такого боргу, як це вже заведено ляжуть на плечі пересічних платників податку.

Слід зауважити і на те як динамічно розглядались вищезгадані позови, адже хто як не вкладники та позичальники знають, як затягується судові процеси в Україні. Отже гроші вирішують все і щоб тобі простили борг в Україні мабуть потрібно бути олігархом.

Історія свідчить, що це не перший такий дарунок для олігархів. У минулому році НБУ дав щедру розстрочку Коломойському на борги Укрнафти, а це за попередніми даними більше 15 млрд гривень. І це лише ті мільярд про які стало відомо загалу.

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.