• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Кредити ладні продати задарма але тільки не позичальникам

У той час як позичальники завдяки старанням нардепів опинилася під загрозою залишитися без житла, Фонд не полишає спроб продати права вимог за кредитами банків банкрутів загальною вартістю понад 11 мільярдів гривень.

ФГВФЛ продовжує за безцінь продавати активи банків але інколи не може продати банківське майно навіть за 4% відсотки від стартової ціни.

Так Фонду не вдалось знайти покупців під час продажу окремих кредитів за схемою, коли ціна планомірно зменшується до 20% від початкової . Саме через невдалу спробу продавати права вимоги за позиками банків-банкрутів ФГВФЛ у роздріб об’єднав їх у пули, загальна кількість яких складає 40. Загальна сума вимог кожного з «пакетів» понад 1 млрд гривень.

Слід зазначити, що пули потрапляють на голандські торги вже з ціною у 20% від оціночної вартості і впродовж аукціону дешевшають ще на 80%. Тобто під час торгів вартість кредиту може сягнути 4% від початкової вартості кредитів.

Але навіть такий «аутлет» не завжди дає змогу знайти покупців на банківські активи. Очевидно, що на таких вигідних умовах й самі позичальники залюбки, маючи таку фінансову можливість, позбулися б кредитного ярма, яке з’явилося в них через недосконалу роботу НБУ у напрямку забезпечення національної грошової одиниці. Проте українцям, які потрапили у валютно-кредитну пастку, заборонено долучатися до аукціонів, а інших умов для сплати кредиту за справедливим курсом досі немає.

І чиновники не бажають шукати законодавчий компроміс і продовжують генерувати законодавчі акти про реструктуризації, скасування заборони на реалізацію єдиного житла позичальників, які лобіюють лише інтереси банкірів. Таким чином влада ледве не задарма передати кредитні забов’язання українців, щоб й надалі мати змогу ігнорувати такі далекі для себе і такі буденні для українців проблеми виселень, рейдерства та інших посягань колекторів на майно та єдине житло українців, потрапивши не з власної волі у скрутне становище через обвал гривні.

Читайте на "Фінансовий майдан":

Чому банки обманюють українців?

Іноземні позичальники «спричинили» Приватбанку мільярдні збитки

Депутати хочуть скасувати мораторій на продаж майна позичальників

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.