У той час як позичальники завдяки старанням нардепів опинилася під загрозою залишитися без житла, Фонд не полишає спроб продати права вимог за кредитами банків банкрутів загальною вартістю понад 11 мільярдів гривень.
ФГВФЛ продовжує за безцінь продавати активи банків але інколи не може продати банківське майно навіть за 4% відсотки від стартової ціни.
Так Фонду не вдалось знайти покупців під час продажу окремих кредитів за схемою, коли ціна планомірно зменшується до 20% від початкової . Саме через невдалу спробу продавати права вимоги за позиками банків-банкрутів ФГВФЛ у роздріб об’єднав їх у пули, загальна кількість яких складає 40. Загальна сума вимог кожного з «пакетів» понад 1 млрд гривень.
Слід зазначити, що пули потрапляють на голандські торги вже з ціною у 20% від оціночної вартості і впродовж аукціону дешевшають ще на 80%. Тобто під час торгів вартість кредиту може сягнути 4% від початкової вартості кредитів.
Але навіть такий «аутлет» не завжди дає змогу знайти покупців на банківські активи. Очевидно, що на таких вигідних умовах й самі позичальники залюбки, маючи таку фінансову можливість, позбулися б кредитного ярма, яке з’явилося в них через недосконалу роботу НБУ у напрямку забезпечення національної грошової одиниці. Проте українцям, які потрапили у валютно-кредитну пастку, заборонено долучатися до аукціонів, а інших умов для сплати кредиту за справедливим курсом досі немає.
І чиновники не бажають шукати законодавчий компроміс і продовжують генерувати законодавчі акти про реструктуризації, скасування заборони на реалізацію єдиного житла позичальників, які лобіюють лише інтереси банкірів. Таким чином влада ледве не задарма передати кредитні забов’язання українців, щоб й надалі мати змогу ігнорувати такі далекі для себе і такі буденні для українців проблеми виселень, рейдерства та інших посягань колекторів на майно та єдине житло українців, потрапивши не з власної волі у скрутне становище через обвал гривні.
Читайте на "Фінансовий майдан": Чому банки обманюють українців? Іноземні позичальники «спричинили» Приватбанку мільярдні збитки Депутати хочуть скасувати мораторій на продаж майна позичальників