• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

НБУ хоче контролювати усі небанківські фінустанови

Останні чотири роки банкіри не тільки грабували українців але й розширювали власні повноваження для того, щоб здійснювати контроль над статками власних клієнтів. Така через надмірна увага з боку банкірів, в чергове погіршила рівень довіри українців до банків і деякі громадяни дійшли думки, що краще готівка кишені, ніж гроші на картці.

Однак найближчим часом навіть ті громадяни, які не користуються банківськими послугами можуть відчути на собі наслідки підпорядкування усіх фінансових рухів Національному банку України. Адже сам НБУ вже розробив та спрямував в Раду законопроект. Який дозволить регулятору взяти під контроль значну частку небанківських фінансових установ. У самому регуляторі пояснюють таку законодавчу ініціативу наміром знайти нові точки розвитку для цього сегменту банківського ринку та декларують свій намір осилити рівень захисту прав споживачів фінансових послуг.

Відомо, що у цьому документі НБУ відобразив своє бачення регулювання ринку небанківських фінансових установ у майбутньому, а профільний комітет Верховної Ради вже погодив й підтримав його.

Так документом пропонується впровадити новий порядок регулювання діяльності факторингових та лізингових компаній, ломбардів, кредитних союзів та інших небанківських установ фінансового напрямку які надають послуги оформлення позик, обміну валют та надання гарантій.

«Проект закону передбачає 12 місяців перехідного періоду , в продовж якого будуть діяти дійсне регулювання та Нацкомфінпослуг. У цей час ми будемо розробляти, обговорювати та удосконалювати разом з учасниками ринку нові норми та готуватися к передачі справ», - заявила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Таким чином Національний банк продовжує посилювати контроль над фінансовим ринком країни і вже найближчим часом в Україні банки фінансові установи перетворяться на інструмент фінансового контролю над українцями, а як застосовують банкіри таку перевагу на собі вже відчули сотні тисяч українців, які стали жертвами гривне- та банкопаду.

Саме тоді банкіри вирішили поживитися за рахунок громадян, виводивши гроші українців через власні підставні компанії , адже понад 70% кредитів належать саме компаніям банкірів і чинної влади). Але апетити банкірів, які очистили кармани українців, не зменшилися і тому вони винайшли нове місце, яке досі залишалося "не охопленим" їх увагою і тепер чергової зачистки системи, а насправді кишень українців треба чекати з нового боку або одразу з кількох.

Читайте на "Фінансовий Майдан":

Юлия Сало: «Любая власть и оппозиция - лишь копия своего народа»

Кредити ладні продати задарма але тільки не позичальникам

Чому банки обманюють українців?

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.