Регулярно українці звертаються за допомогою до правоохоронних органів для того, щоб захистися від їхнього свавілля . Хтось щиро вірить у те, що буде захищений від злочинців у погонах, а де хто вже зовсім зневірився у вибудованій системі і констатує, що там все працює за принципом «рука руку миє».
В Україні нараховується не одне громадське об’єднання, яке веде відкриту боротьбу зі злочинністю у правоохоронних органах та попереджують злочини правоохоронців проти громадян. Тисячі відеодоказів, заяв, скарг та навіть судових справ мають досить низьку ефективність через те що в Україні правоохоронці, навіть скоюючи досить серйозний злочин, мають, якийсь непередбачений законом імунітет і замість реальних покарань отримують - умовні, а інколи і знову повертаються до роботи у правоохоронні органи.
Люди скаржаться і кількість таких згідно до статистики у 2017 році мала тенденцію к зростанню. Але поскаржитися у сучасних реаліях не означає отримати результат. Дуже часто правоохоронні органи у так звані реформаторські часи працюють більше не на результат, а на власну «бездоганну» репутацію. І роблять це старими методами, намагаючись у будь-який спосіб не псувати статистику «неприємними» даними.
У тому, що правоохоронці працюють у власний інтерес впевнилася і суддя Районного суду Ровенської області, яка поскаржилась на тиск з боку Управління захисту економіки в Рівненський обласний Департамент захисту економіки Нацполіціі України. ЇЇ скарга мов по зачарованому колу з вищих інстанцій потрапила у те саме УЗЕ, на яке вона і скаржилась. Правоохоронці звісна річ не знайшли порушень у власних діях і відзвітували про це авторці скарги.
««У законі прописали обов'язок судді повідомити про тиск Вищій раді правосуддя і генеральному прокурору України. ВСП повинен захистити суддівську незалежність. А генпрокурор для чого? Яка його роль? », - пише Олександра Жуковська у Фейсбук.
Але жінка наважилась не складати руки і продовжити чинити опір «кривдникам» і вирішила скерувати усі ці отримані відповіді до Вищої Ради Правосуддя.
Вона зауважила, що уся ця історія свідчить про те, що в Україні суддя беззахисний і не відрізняється від усіх інших громадян.
Отже якщо держава не може забезпечити суду право на незалежність, то й громадянам не має сенсу сподіватися на неупередженість судової системи та прозорість правоохоронних органів. Але скаржитись безумовно треба, адже бездіяльність лише стимулюватиме вовків у погонах на пожвавлення власної анти-законної діяльності.
Читайте також на сайті "Фінансовий Майдан":
«Нова пошта» проти НБУ: Нацбанк знову звинувачують у виході за межі закону
Не народний вибір: очільник «Ощадбанку» став банкіром року
У «Нафтогазі» керівники приховують скільки заробили у 2017 році