Мінфін та Фонд гарантування вкладів не можуть порозумітися. Кожен з них намагається покласти провину за значні матеріальні втрати , які заборгував мінфіну славнозвісний банк «Фінанси та кредит».
Про те, що банк Фінанси і кредит має борги не лише перед Нацбанком але й перед Міністерстом фінансів України стало відомо випадково. Під час розгляду справи №910/14465/17 у Великій палаті Верховного Суду стало відомо, що співробітники мін’юсту прострокували подання заяви про включення їх до реєстру кредиторів банку «Фінанси і кредит» і тому не мають законного підґрунтя для того, щоб претендувати на кошти отримані ФГВФО від розпродажу майна цієї фіну станови. Провину за таку свою халатність у Мінфіні намагаються перекласти на ФГВФО, звинувачуючи його у тому, що він письмово не повідомив про початок ліквідації банку «Фінанси і кредит». Однак, не виключено, що за таким перекладанням провини приховується недосить прозорі наміри.
«ФГВФО робить офіційну заяву (зазвичай на своєму сайті) про старт ліквідації, після чого включається таймер. Всі, кому «Фінанси і Кредит» були щось винні, за 30 днів мали подати відомості, і їх було внесено в реєстр. Так що помилка Мінфіну очевидна. А може і того гірше - корупційний зговір. У будь-якому випадку потрібно відкривати кримінальну справу стосовно відповідальних осіб міністерства і залучати їх до відповідальності за халатність і зловживанням службовим становищем. За це дають до 5 років тюремного ув'язнення, плюс відшкодування прямих матеріальних збитків, який тут може бути просто колосальним », - повідомив у інтерв’ю UBR.ua старший партнер адвокатської компанії« Кравець і партнери »Ростислав Кравець.
Справа, завдяки якій стало відомо, про таку досить грубу помилку чиновників, стосувалася визначення підсудності, тому не мала інформації про суму заборгованості Фінансів і кредит перед Міністерством фінансів.
На сьогодні відомо, що фінансова установа, яка належала олігарху і народному депутату Костянтину Жеваго має борги перед НБУ у сумі 5 млрд гривень, до яких за несподіваних обставин додалися чи не безнадійно втрачені борги перед Мінфіном.
Окрім цього банк звинувачують у виведенні валюти за межі країни. На сьогоднішній день у даній справі ДФС вимагає стягнути з «винуватців» 1,3 млрд грн пені до бюджету України.
Слід зазначити, що «Фінанси і кредит» вже одноразово викривали у непрозорих схемах, які дозволили ще до ліквідації банку «засвоїти» гроші виділені на рефінансування, а також через підставні кредити вивести активи банку та залишити у розбитого корита численних справжніх кредиторів банку. Відомо, що такі «чорні» справи «Фінансів» чомусь вперто не помічали у НБУ, тому не виключено, що їм могли підігравати і на більш високому рівні, адже останнім часом влада працює за принципом «Україна – для банкірів».
Читайте на "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":
Українці вимагають ветувати законопроект 6027-д