• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Позив проти НБУ: що принесе позичальникам перемога?

Змінити світ на краще можливо лише наполегливою боротьбою зі злом і навіть якщо мова йдеться про погані вчинки тих, хто зосередив у власних руках владу. Адже відповісти за злочини або навіть злочинну бездіяльність ті хто сидить у високих кабінетах можуть лише у разі, якщо цього буде вимагати громадська більшість , у іншому випадку сподіватися на покарання для них у сучасних реаліях марно. Усі антикорупційні, правоохоронні органи вже неодноразово підтверджували свою імпотентність у так званих гучних справах проти можновладців.

Всеукраїнський рух «Фінансовий майдан» неодноразово переконувався у тому, що головна зброя народу у боротьбі зі свавіллям чиновників - це наполеглива праця у напрямку досягнення поставленої мети. Так і тепер ми маємо за мету досягти для Національного банку справедливого законного покарання за бездіяльність через яку національна валюта здешевшала у кілька разів, а як наслідок - тисячі валютних позичальників зазнали великих, як матеріальних так і моральних збитків. Така «злочинна» халатність коштувала багатьом українцям втрачених домівок, багато, хто з нас пройшов через принизливі та незаконні процедури виселень, а усі інші продовжують жити з острахом, що одного дня їм у двері «загримають» колектори.

Для того, щоб це жахіття припинилося «Єдиний центр правової допомоги» скерував до суду позив, який безпосередньо стосується захисту прав валютних позичальників, які постраждали у наслідок бездіяльності НБУ.

«Головною метою, розгляду справи в адміністративному суді, буде відображення, як у мотивувальній, так і в резолютивній частинах рішення, фактів, обставин, норм нормативних актів і фактичні дії (бездіяльність) НБУ, як регулятора фінансових послуг на валютному ринку України. Після отримання рішення, позичальники які брали участь в адміністративному процесі проти НБУ, зможуть застосувати дане рішення в своїх справах в частині перерахунку кредитних договорів на гривню (сума отриманого кредиту - фактично сплачена сума за кредитним договором). При цьому дії по кожному позичальнику будуть індивідуальними», - пояснили у пресс-службі ГО Всеукраїнський рух «Фінансовий майдан».

До цього процесу постійно долучаються нові учасники, у тому числі банки та фінансові установи, чим розглядання справи опосередковано затягується, стають очевидними наміри перешкодити споживачам фінансових послуг, що у котре підтверджує резонансність та актуальність цього позиву.

Отже ми на вірному шляху і задля перемоги ми маємо максимально об’єднати та мобілізувати зусилля і тоді цей нелегкий шлях неодмінно приведе нас до перемоги. На привеликий жаль наші ресурси не невичерпні і саме тому ми вимушені просити підтримки всіх, для кого важливий даний позов в оплаті праці залучених фахівців і підготовки процесуальних документів.

ЧИТАЙТЕ НА "ФІНАНСОВИЙ МАЙДАН":

НБУ написало листа банкам: закликає блокувати рахунки «ворогів народу»

Генпрокуратура раптово відмовилась від претензій до позичальників одного з банків

Навіщо: НБУ хоче стягнути з банків 50 мільярдів

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.