• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Банки зможуть блокувати та закривати рахунки українців за «неверефікацію»

Якщо ви думали, що несподіванки від Нацбанку було вичерпано з ухваленням антинародних законів минулого тижня, то ви помилялися. Стало відомо, що Національний банк після того, як ніби-то зачистив банківський сектор, вирішив встановити тотальний контроль за українцями і до цього активно залучає банки.

Відтепер кожен, хто не згоден з проходити верифікацію може і взагалі залишитися без рахунку у банку. Так у розпорядження ЗМІпотрапив лист, який Нацбанк адресував банкам. Документ містить наказ, згідно до якого неперевіреним українцям банки мають блокувати та закривати рахунки. Підставою для таких контрмір можуть стати відмова від проходження верифікації або надання недостовірної інформації щодо особистих даних або операцій за рахунком .

Відомо, що відтепер перевірки клієнтів банки мусять проводити ще глибше, навіть вдаючись до запиту інформації про особу, яка підлягає верифікації, у третіх осіб та держустанов. На цьому наполягає НБУ але попереджає банкірів:

«У разі необхідності отримання від третіх осіб конфіденційну інформацію про клієнта, рекомендуємо отримувати згоду клієнта і передбачати в угоді з клієнтом право банку на отримання відповідної інформації про нього», - наголошується в ньому.

Чим обумовлені такі радикальні міри не відомо. Але ймовірно, що таким чином Національний банк має намір отримати загальний контроль над статками українців, а своїм листом він надає банкам рішучості до застосування жорстких мір відносно тих клієнтів банку, хто не погоджується з такою політикою. У свою чергу НБУ контролюючи українців через підпорядковані вже на законодавчому рівні банки, завдяки нормативним актам про здійснення фін моніторингу, зможе стати добрим інструментарієм для здійснення тиску на усіх незручних для влади людей, будь-то політичні опоненти або громадські активісти, які регулярно вказують на недоліки у роботі високопоставлених чиновників.

Читайте на "Фінансовий Майдан":

Українці вимагають ветувати законопроект 6027-д

Кредитний реєстр запрацював: чим все може закінчитися?

Позив проти НБУ: що принесе позичальникам перемога?

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.