Банк отримали безперебійний доступ до даних у кредитному реєстрі. Сталося це 1 вересня 2018 року. Відтепер фінансові установи можуть у повному обсязі отримувати інформацію про позичальників, умови та виконання забов’язань за кредитними операціями.
Усі данні надаються банкам на безоплатній основі у режимі реального часу.
У самому НБУ озвучили своє бачення основної користі, яку принесе кредитний реєстр банкірам та самім позичальникам. «Використання банками інформації з кредитного реєстру НБУ сприятиме створенню умов для зниження рівня кредитного ризику, формування конкурентного ринкового середовища, в якій сумлінні позичальники мають переваги перед недобросовісними, а також буде сприяти підвищенню рівня безпеки банківських операцій. Все це, в свою чергу, забезпечує позитивний вплив на надійність і стабільність банківської системи », - зазначила голова департаменту банківського нагляду Національного банку України Наталя Дегтярьова.
Таким чином Кредитний реєстр самі банкіри сприймають, як інструмент, який допомагає кваліфікувати позичальників за первинними ознаками не зважаючи на форс-мажорні обставини, через які вони не можуть сплачувати за своїми кредитами. У випадку валютних позичальників основна доля провини за те, що кредити клієнти не змогли обслуговувати кредити належить НБУ, який не зміг вчасно зупинити девальвацію гривні, внаслідок чого кредити здорожчали для позичальників у рази.
І тепер за таке недобросовісне виконання своїх обов’язків уповноваженими на це особами НБУ тисячі українців потрапили у категорію недобросовісних позичальників, знову таки їх туди примусово віднесли самі банкіри задля задоволення власних потреб. Слід зазначити, що таке вільне використання даних позичальників банками несе певні загрози для самих українців, адже інформація може потрапити до третіх осіб, а саме колекторських компаній.
Також самі позичальник вже встигли впевнитися в тому, що далеко не усі валютні позичальники наявні у кредитному реєстрі, що свідчить про те, що їх кредити у банків вже давно списані й продані за безцінь.
Читайте на "ФІННСОВИЙ МАЙДАН": В Уряді заговорили про дефолт: хто винен? В Україні банки забов’язали «вивчати» громадських діячів? «Пощастило»: банк реструктуризував борг позичальнику на 15 років