• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

НБУ хочуть надати більше повноважень

Задля того, щоб посили по стержні повноваження Національного банку України депутати підготували відповідний законопроект. Слід зауважити, що відповідний законопроект було зареєстровано у Верховній Раді 7 вересня.

Авторами цього законопроекту виступають члени комітету з фінансових питань та банківської діяльності Руслан Демчак, Михайло Довбенко та Павл Різаненко. Усі троє є членами провладної партії БПП.

Згідно до законопроекту нардепи пропонують розширити перелік повноважень НБУ при ліквідації банків, а саме у питанні введення в фінустанови кураторів.

Пропонується впровадити можливість вимагати план мір у встановлений строк та надати право залучати до процедури ліквідації банку іноземні установи та фізосіб.

Ревізори НБУ у разі ухвалення законопроекту отримають значно ширший перелік повноважень.

Серед іншого для здійснення безвиїзних перевірок вони отримають вільний доступ:

-у всі приміщення банку;

- до інформації банку про його діяльності і про проведення нею будь-яких операцій,

- всіх документів банку, в тому числі що містять інформацію з обмеженим доступом, як в паперовому, так і в електронному вигляді;

- до систем автоматизації банківських операцій.

Серед значних переваг, які пропонують депутати надати Перевіряючим від НБУ те, що вони зможуть вилучати (виносити за межі банку) копії документів банку і бути присутнім на загальних зборах учасників, засіданнях ради, правління і комітетів банку. Сприяти у реалізації таких повноважень ревізорам має керівник банку.

Окрім іншого, законопроект №9067 пропонує унеможливити призупинення або припинення процедури тимчасової адміністрації або ліквідації банку, навіть в разі скасування судом відповідного рішення, на підставі якого такі процедури були розпочаті. Таке положення йде у розріз із поняттям самого правосуддя, адже по суті пропонується «не зважати на судові рішення і робити свою справу далі.

Такі широкі повноваження які пропонують надати ревізорам банку, адже за часів банкопаду деякі ліквідатори банків були помічені у реалізації усіляких схем із активами банків і реалізовували їх у тісній співпраці з самими банкірами. Серед іншого правоохоронці серед злочинів називали маніпуляції з банківськими активами. Отже, чи є доцільним такий кредит довіри з боку нардепів під великим питанням, адже на кону не тільки суто інформація банків але й особисті данні клієнтів, які може міститись у документах з обмеженим доступом.

Читайте на "Фінансовий Майдан":

Шахрайські витівки: банкіри брали позики один у одного

Як ФГВФО поставив позичальників перед «складним вибором»

«Пощастило»: банк реструктуризував борг позичальнику на 15 років

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.