• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

Чому в Україні утворилась криза з виплатами валютних позик?

Валютні позичальники - за чотири роки глибокої фінансової кризи у нашій країні стали ледве не новим соціальним прошарком, адже це тисячі громадян зі спільною проблемою, яку так вперто не хочуть вирішувати на державному рівні. Усі вони, як ніхто інший відчули, що держава працює не для людей, а для банкірів та їх олігархічного даху.

Днями у одному з інтернет-видань фінансової тематики знову згадали про проблеми валютних позик. Але розгледіли проблему з одного боку, констатуючи хто і скільки не платить за валютними іпотеками, не поглиблюючись у причини того, чому люди не можуть обслуговувати позики.

Основні тези

статті на таку гостру для позичальників тему про те, що саме через вето президента України на виселення валютних позичальників перестали платити і свідомо ухиляються від сплати кредитів. Але й слова у статті не має про ті рейдерські жахливі незаконні виселення, які тривають попри Президентське вето котрий рік.

«І якщо знецінення нацвалюти з 5 грн до 8 грн за долар для них пройшло відносно безболісно, то триразова девальвація в 2014-2015 роках привела до масової відмови від обслуговування іпотечних кредитів. Цьому сприяв парламент, який в 2014-му ввів мораторій на стягнення заставної іпотеки за валютними кредитами, які не обслуговуються", - пише видання.

Друге ствердження, яке не може не дивувати, що люди мають валютні страхи і зміна курсу викликає в них завжди «невдоволення». Загальний настрій цього меседжу справляє враження того, що нібито українці роблять з мухи слона, коли висловлюють та жаліються на знецінення національної грошової одиниці, а у випадку валютних позичальників це знецінення призвело до зростання кредитних забов’язань у перерахунку на гривню у чотири рази.

Дивно, що з позичальників відзначають тих хто турбується про свою кредитну історію більше за інших,адже історія кожного валютного позичальника досить індивідуальна і більшість з них теж стурбовані, що через фінансову кризу потрапили до «лав» боржників. А справно виплачувати валютну іпотеку можуть лише ті, хто має гідний рівень доходів або заробляв та заробляє на хліб у валютному еквіваленті. Які кредити також у білих реєстрах повідомили журналістам у ОТП-банку:

«В ОТП Банку залишилося трохи валютних іпотечних позичальників, які продовжують виконувати зобов'язання за своїми кредитами. «В даному випадку йдеться про кредити з хорошою історією погашення, маленьким залишком боргу і гарною заставою»

Вже не вперше у бік позичальників закидають те, що вони не йдуть на масові пропозиції, як самих банків так і ФГВФО про реструктуризацію не припускаючи, що за словом реструктуризація приховується намір примусити сплатити позики за новим «шаленим» валютним курсом, уникнувши вимоги позичальників яку до речі підтримали раніше й депутати, перерахувати Президентом України, що призвело до умисного заморожування вирішення проблем позичальників і як наслідок - справжньої кризи у сфері обслуговування іпотечних позик.

Отже те, що більшість валютних позичальників саме не можуть сплачувати за кредитами наслідок ігнорування їх проблем і блокування єдиного шляху їх вирішення.

Читайте на сайті "Фінансовий Майдан":

Коли банки мають припинити нараховувати відсотки за кредитом?

В НБУ підготували законопроект, що стосується захисту прав споживачів фінансових послуг

НБУ та ФГВФО непорозумілись через іпотечні кредити

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.