• Украинский
    • Русский
    • English (UK)
  • Підписатися на новини:

  • Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

  • (067) 506 73 78

  • (063) 561 10 70

(Народна студія Маю «Право»)

НБУ та ФГВФО непорозумілись через іпотечні кредити

У Національному банку України заявили, що Фонд гарантування і ряд банків не виконують чинних нормативно-правових положень ФГВФО і умови договорів заставних іпотечних кредитів. В інтерв'ю виданню він зазначив, що серед тих, хто не виконує ці зобов'язання зокрема «Дельтабанк»,

Однак в чому полягає причина цієї проблеми не пояснили.

Зокрема Нацбанку з липня місяця повністю перестали повертати кошти від погашення заборгованостей по кредитах, які знаходяться в заставі у НБУ.

«Всього неплатоспроможні банки з дати введення в них тимчасової адміністрації отримали погашень від боржників по закладеним НБУ кредитними договорами в сумі 7,3 млрд грн, з яких перерахували НБУ всього 2,2 млрд грн», - заявив директор департаменту управління ризиками НБУ Ігор Будник.

Виходить, що залишок заборгованості становить близько 5 мільйонів гривень. Також він зазначив, що така лінія ФГВФО проведення реструктуризації призведе до того, що НБУ не отримає взагалі нічого по закладеним кредитами.

«У свою чергу НБУ рекомендував ФГВФО виставляти майнові права за такими кредитами на« голландський аукціон »», - повідомив Будник.

Раніше ФГВФО заявив про небажання НБУ реструктуризувати іпотечні кредити «Дельтабанку», які знаходяться в заставі по рефінансуванню.

«Ми здивовані позицією НБУ за нашою програмою реструктуризації. Справа в тому, що окремі іпотечні кредити є заставою за кредитами рефінансування, виданих НБУ. Банки просили НБУ узгодити зміни умов договорів там, де позичальники просили про реструктуризацію, але Нацбанк неаргументовано її не погодив », - заявила директор департаменту управління активами Фонду Ольга Білай.

Отже у ФГВФО зауважили небажання НБУ піти на зустріч позичальникам і реструктуризувати позики, тим хто виявив бажання долучитися до програми реструктуризації. Але для самих позичальників така байдужість НБУ до проблем позичальників не новина адже вже четвертий рік вони вимагають бодай звернути увагу на проблеми валютних позик регулятор але там нібито щось недочувають і роблять все навпаки.

Читайте на Фінансовому Майдані:

Банки почали використовувати кредитний реєстр

Шахрайські витівки: банкіри брали позики один у одного

Коли банки мають припинити нараховувати відсотки за кредитом?

Вимоги

учасників Всеукраїнської акції

«Народний імпічмент» голови Нацбанку Валерії Гонтаревої

  1. Зважаючи на вичерпання ліміту довіри, непрофесійності як державного службовця, втрату бездоганної репутації, Вимагаємо звільнення Голови Національного банку України Гонтаревої В.О., вимагаємо розслідувати всі обставини її діяльності та притягнення до відповідальності перед Законом.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захищали ошуканих позичальників – фізичних осіб:

    1. затвердити на законодавчому рівні механізм реструктуризації валютних кредитів населення згідно зареєстрованого в Верховній Раді законопроекту № 4004-2;

    2. визнати недійсним нарахування всіх нарахованих штрафних санкцій з «01» жовтня 2008 року за валютними іпотечними кредитами населення;

    3. законодавчо обмежити борг позичальника-фізичної особи обсягом застави;

    4. створити реєстр валютних позичальників;

    5. закріпити першочергове право щодо придбання власного заставного майна або боргу за позичальником/заставодавцем.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б врегульовували діяльність кредиторів з валютними іпотечними позичальниками:

    1. відмінити Постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2015р. якою передбачається безспірне (без рішення суду, фактичне узаконення рейдерства) стягнення боргів та застави;

    2. до врегулювання питань реструктуризації, розширити обмеження мораторію на виконання судових рішень на користь банків, у т.ч. виселення з оселі та переоформлення предметів застави будь-якими способами, на всіх валютних іпотечних позичальників;

    3. до врегулювання питань реструктуризації заборонити роботу колекторських організацій з валютними іпотечними позичальниками.

 

  1. Вимагаємо прийняття низки Законів, які б захистили вкладників тих банків, що перебувають в ліквідаційній процедурі.

4.1 створення на базі активів банків, які перебувають в ліквідації, санаційної фінансової установи, яка б контролювалася в тому числі громадськістю;

4.2 тільки грамотне управління, а не розпродаж в «ліквідації» активів невідомо кому і за якою вартістю дасть шанс отримати свої кошти вкладникам ліквідованих банків понад суму, гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.