У Національному банку продовжують дивувати українців. Нещодавно чиновники запевняли, що провели досить вдалу зачистку банківського сектору і звалось би українцям немає чого боятися та у регуляторі озвучують данні, які змушують засумніватися чи все так стабільно у банківському секторі.
Так днями зам голови НБУ заявила про те, що бачить 15-18 банків з нежиттєздатними бізнес- моделями. Також вона зазначила, що такі банки вони виявили серед середніх та малих та назвала перелік причин:
«Зниження маржинальності в банківському секторі - це загальносвітова тенденція. Це має ряд причин: зниження ставок, розвиток фінансових технологій, які потроху"відкусують" банківські доходи, підвищують вимоги до розкриття інформації, збільшуючи витрати та інші. Як реагують банки у всьому світі: намагаються скоротити мережу, аутсорсинг деяких послуг, об'єднатися з фінансовими компаніями і т. Д. п. Нажаль, в Україні ми цього не видимо. Наші банки живуть по принципу "хочу все своє", особливо маленькі: всі вони хочуть свій процес, свій інтернет-банк, і все своє. Звичайно у цих умовах говорити про те, що все вигідно і може бути привабливим, я не можу».
Отже у НБУ вже не мають віри світле майбутнє кількох банків, які залишилися на рикну після масштабного банкопаду. Звичайно від регулятора не слід чекати попередження про те, що вже завтра один з таких безперспективних банків перейде у категорію неплатоспроможних, адже якщо б за часів банкопаду чиновники більше піклувалися про інтереси споживачів фінансових послуг, то певно змогли би врятувати від матеріальних утрат тисячі українців. А може це продовження чистки банків: в будь-якому випадку інтереси українських громадян-не передбачені- більш того- всі витрати все одно за рахунок саме громадян.
Читайте "Фінансовий Майдан": НБУ вчергове посилює контроль над рахунками українців Офшорний скандал, у якому засвітилися перші особи країни та Гонтарева з часом зійшов нанівець? Чому в Україні утворилась криза з виплатами валютних позик?